Resovia żegna się z kibicami

Fot. Wit Hadło

II LIGA. Stal Rzeszów kończy sezon; “Stalówka” zagra w Niepołomicach

W weekend Resovia zagra po raz ostatni na własnym boisku, a Stal Rzeszów zakończy sezon, bo w ostatniej kolejce, 26 maja, pauzuje. – Jedziemy do Olsztyna w świetnych humorach. W środę zapewniliśmy sobie utrzymanie i teraz chcemy znaleźć sposób na wicelidera – podkreśla Dawid Florian, pomocnik Stali.

To on został bohaterem wygranego 3-1 spotkania z Wigrami. – Nie przesadzajmy. Bez kapitalnych podań Andrei Prokica i Piotrka Klepczarka nic bym nie zrobił – zarzeka się Florian, który jednak obiecuje, iż postara się pójść za ciosem. – Ciśnienie spadło, zagramy na większym luzie i w starciu ze świeżo upieczonym I-ligowcem nie jesteśmy bez szans.– przekonuje.

Stadion przy ul. Wyspiańskiego zostanie już otwarty dla publiczności, więc resoviacy będą mieli sposobność pożegnać się ze swoimi kibicami. W ostatnim meczu na własnym boisku mają obowiązek zgarnąć 3 punkty – ich przeciwnikiem będzie Jeziorak Iława. Zadłużony klub, którego przed degradacją uratować może już tylko cud. – Po trzech wyjazdowych zwycięstwach, pora odblokować się u siebie. Mam nadzieję, że Jeziorak nie będzie się bronić całą drużyną – mówi Marcin Pietryka, bramkarz “pasiaków”. Ale sukcesem jest sam przyjazd Jezioraka do Rzeszowa. Z klubu uciekł już nawet kurator, poza tym iławianie wciąż przeżywają dramat związany ze śmiercią swojego zawodnika Iwo Zubrzyckiego. Wczoraj odbył się pogrzeb piłkarza, który utonął w jeziorze.

Stal Stalowa Wola zagra na wyjeździe z piątą w tabeli Puszczą Niepołomice. – Akcje gospodarzy stoją wyżej, ale mam nadzieję, że nasi piłkarze zaprezentują się lepiej, niż w przegranym meczu z Resovią – życzy sobie członek zarządu klubu Mariusz Szymański.

RESOVIA – JEZIORAK
Sobota, godz. 17

STOMIL – STAL Rzeszów
Sobota, godz. 17

PUSZCZA – STAL St. Wola
Sobota, godz. 17

Tomasz Szeliga

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.