Resovia zgasi Znicz?

Znicz Pruszków wiosną zdobył już 16 punktów. Resovii ten rywal nigdy “nie leżał”. Fot. Wit Hadło

II LIGA. “Stalówka” z wiceliderem, Stal Rzeszów w Lublinie o 6 punktów. Szansa dla Siarki.

Niepokonany wiosną na wyjeździe Znicz Pruszków zamelduje się w środę w Rzeszowie na boisku przy ul. Wyspiańskiego. – To najbardziej niewygodny rywal, jakiego można sobie wyobrazić. Ale celujemy w 3 punkty – zapowiada Stanisław Mandela, kierownik “pasiaków”.

Resovia ze Zniczem tworzy najciekawszą parę zaległej 20. kolejki spotkań. W czubie tabeli wciąż jest ciasno i w przypadku zwycięstwa rzeszowianie zbliżą się do miejsc premiowanych awansem. – Do zakończenia sezonu pozostało kilka spotkań i wszystko jest możliwe. Ale nie spoglądamy w tabelę, bo ta z uwagi na zaległości jest nieco przekłamana. Chcemy wygrać ze Zniczem i w sobotę, też u siebie, z Pogonią Siedlce – tłumaczy Mandela.

Zespół z Pruszkowa w tej rundzie gra niezwykle skutecznie. Kilka dni temu wygrał w stolicy Podkarpacia ze Stalą. – Nie pamiętam, kiedy pokonaliśmy Znicz. Może teraz uda się go zgasić? Przecież w tej rundzie przełamujemy niekorzystne statystyki, ostatnio odczarowaliśmy stadion przy ul. Wyspiańskiego – przypomina Mandela. Trener Resovii, Tomasz Tułacz, będzie dysponował najmocniejszym składem, choć na drobne urazy narzekają młodzieżowcy Bartosz Jaroch i Dariusz Brągiel.

W Lublinie o wielką stawkę
Resovia wciąż walczy o wysoką lokatę, pozostałe podkarpackie drużyny o utrzymanie. Arcyważny mecz czeka Stal Rzeszów. Biało-niebiescy zmierzą się bowiem na wyjeździe z Motorem, który ostatnio zabrał punkty “pasiakom” i Siarce. Stalowcy nie wygrali od trzech spotkań i nie mogą pozwolić sobie na kolejne niepowodzenie. Podobnie jak Siarka i Stal Stalowa Wola, które będą chciały wykorzystać atut własnego boiska.

Do Tarnobrzega zjedzie nieobliczalna Unia Tarnów (wyjazdowe remisy w Płocku i z Olimpią w Elblągu), do hutniczego grodu wicelider Pelikan Łowicz. – W dole tabeli ścisk jest ogromny. O porażce z Resovią już zapomnieliśmy. Teraz zamierzamy sprawić niespodziankę – deklaruje Michał Bogacz, obrońca “Stalówki”.

RESOVIA – ZNICZ
Środa, godz. 17

STAL ST.WOLA – PELIKAN
Środa, godz. 17

SIARKA – UNIA
Środa, godz. 17

MOTOR – STAL RZ.
Środa, godz. 17

Tomasz Szeliga

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o