Resovia znajdzie sposób na “Górali”?

1/32 FINAŁU PUCHARU POLSKI. Dziś Podbeskidzie gra z “pasiakami”. To także pojedynek trenerów-krakusów.

Piast Gliwice, Bełchatów, Wisła Kraków – to lista drużyn, które pożegnały się z Pucharem Polski w poprzedniej edycji tych rozgrywek po meczach z Podbeskidziem. “Górali” zatrzymał dopiero w półfinale Lech Poznań. – Teraz też mamy chrapkę na dobry wynik. Resovia jest pierwszą przeszkodą, którą musimy pokonać – mówi Robert Kasperczyk, trener beniaminka ekstraklasy.

Sezon 2010/11 był dla klubu z Bielska-Białej jak piękny sen. Podbeskidzie w cuglach wygrało pierwszą ligę, w Pucharze biło mocniejszych od siebie, a to wszystko można było zobaczyć w telewizji. – W tym sezonie najważniejsza jest liga, cztery dni po spotkaniu z Resovią czeka nas mecz z Koroną Kielce, więc najlepsi zawodnicy usiądą dziś na ławce. Ale proszę nie wyciągać z tego faktu daleko idących wniosków – uśmiecha się Kasperczyk, pytany o skład, jaki wybiegnie przeciwko “pasiakom”. Kibice raczej nie ujrzą w akcji Adriana Sikory, Roberta Demjana czy Marka Sokołowskiego.

Znają się jeszcze z boiska
- Jesteśmy zespołem bez gwiazd, w tamtym sezonie to właśnie piłkarze dalszego planu tak dzielnie walczyli w Pucharze – dodaje opiekun bielszczan, który już w poniedziałek rano zabrał swoją drużynę w podróż na Podkarpacie. – Zatrzymaliśmy się pod Dębicą. Puchar traktujemy poważnie, przecież Resovia, choć ma swoje problemy, nie jest zespołem amatorskim – podkreśla Kasperczyk, dla którego dzisiejszy pojedynek będzie okazją do skrzyżowania rękawic ze starym znajomym. – Z Marcinem Jałochą znamy się jeszcze z boiska. On grał w Wiśle Kraków, ja w Hutniku. Kilka miesięcy temu zbiliśmy jego Niecieczę 5-0. Paru zawodników z tamtego meczu zagra przeciwko Resovii – zdradza szkoleniowiec gości. – Dobrze pamiętam tamto lanie. Może teraz uda się wziąć rewanż – odpowiada opiekun rzeszowian, który także wystawi skład daleki od tego, jaki grywa w lidze.

Zaczną się uśmiechać?
- Muszę mieć na uwadze pojedynek z KSZO Ostrowiec – tłumaczy Jałocha, który zmienił treningi, w poniedziałek zabrał zawodników na siłownię i zrobił im pierwsze badania wydolnościowe. – Chłopaki nie mogą wyglądać, jakby ciągnęli za sobą wagon z węglem. Mam nadzieję, że powoli zaczną odzyskiwać świeżość. Wyeliminowanie Podbeskidzia poprawiłoby nastroje i wzmocniło morale w szatni. Fajnie byłoby, gdyby już we wtorek uśmiech zagościł na naszych twarzach – zakończył.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.