Resoviacy niemal w komplecie

Wczoraj w nadawanym z Rzeszowa programie “Kawa czy herbata” udział wzięła trójka siatkarzy Asseco Resovii: Zbigniew Bartman (na zdjęciu) oraz Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok. Fot. Wit Hadło

PLUSLIGA. Dziś prezentacja sponsorów i koszulek mistrzów Polski.

Mistrzowie Polski już niemal w komplecie przygotowują się do nowego sezonu. Trenerowi Andrzejowi Kowalowi brakuje do pełnej kadry jedynie Niemca Jochena Schopsa. Atakujący Asseco Resovii ze swoją reprezentacją przygotowuje się do wrześniowych eliminacji mistrzostw Europy.

W poniedziałek na treningach w Rzeszowie pojawili się Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Serb Nikola Kovacević. Natomiast od wtorku w zajęciach uczestniczą już Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak i Amerykanin Paul Lotman. – Każdy z nich miał dwa tygodnie przerwy, w związku z czym będziemy stopniowo wprowadzać ich w treningi. Na pewno jesteśmy w lepszej sytuacji niż rok temu, kiedy reprezentanci dołączyli do nas na około dwa tygodnie przed inauguracją ligi. Teraz mamy więcej czasu na wspólne treningi i mecze kontrolne w pełnym składzie – stwierdza szkoleniowiec mistrzów Polski.

Prezentacja sponsorów i strojów
Dziś wieczorem (godz. 19) w Galerii “Nowy Świat” odbędzie spotkanie integracyjne przed nowym sezonem, podczas którego zaprezentowani zostaną sponsorzy i nowe stroje Asseco Resovii. W imprezie wezmą udział zawodnicy za wyjątkiem wcześniej wspomnianego Schopsa i drugiego libero ekipy z Rzeszowa, Jakuba Wosia, który wraz z reprezentacją Polski uczestniczy w mistrzostwach Europy Juniorów, które odbywają się w Gdyni.

Ignaczak szkolił dzieci
Z jednodniowym opóźnieniem treningi wznowił Krzysztof Ignaczak. – Klub zgodził się, abym opuścił poniedziałkowe zajęcia, ponieważ tego dnia pomagałem Marcinowi Możdżonkowi na warszawskim Torwarze poprowadzić trening siatkarski z dziećmi – mówi libero Asseco Resovii, który nie ukrywa, że myśli o podobnym pomyśle. – Chciałem zobaczyć jak realizuje się takie przedsięwzięcie, jak to wygląda od strony organizacyjnej. Sam chcę zaproponować wkrótce młodym ludziom obozy sportowe i przyciągnąć ich w ten sposób do siatkówki – dodaje Igła.

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments