Resoviacy w rozjazdach

PLUSLIGA. W mocno okrojonym składzie zespół z Rzeszowa, podobnie jak kilka innych drużyn, przygotowywać się będzie podczas przerwy w rozgrywkach.

W rozgrywkach PlusLigi nastąpiła teraz ponad miesięczna przerwa. Zespoły do rywalizacji powrócą 10 grudnia. Asseco Resovia po VII kolejkach zajmuje trzecie miejsce z bilansem 5 zwycięstw i dwóch porażek i traci do liderującej ZAKSY osiem punktów.

– Myślę, że nasza sytuacja nie jest jakaś fantastyczna, ale też nie jest zła – mówi środkowy Asseco Resovii, Wojciech Grzyb. – Chcąc walczyć o złoto musimy zdobywać więcej punktów. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę i będziemy to realizować, bo przecież cel mamy jasno określony – dodaje Grzyb, a podobnego zdania jest też Adran Gontariu. – Wciąż jesteśmy na początku rozgrywek, po miesiącu gry i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Kibice powinni zrozumieć, że to jest sport i że przytrafiają się raz lepsze, a raz gorsze mecze – mówi rumuński atakujący ekipy z Rzeszowa.

PŚ i preekwalifikacje
Teraz ze względu na przygotowania i wyjazd reprezentacji Polski na Puchar Świata do Japonii w PlusLidze nastąpi ponad miesięczna przerwa. Pod koniec listopada rozegrane zostaną też trzy europejskie turnieje (Słowacja, Francja i Chorwacja) preekwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich, w których zagra aż 17 zawodników z PlusLigi. – Zgrupowanie mamy w Libercu. 11 i 12 listopada gramy w Legionowie mecze towarzyskie z Polską. A w następny weekend jedziemy już do Francji na turniej prekwalifikacyjny – mówi rozgrywający Asseco Resovii, Lukas Tichacek, którego rywalem w walce o awans do majowego turnieju kwalifikacyjnego w Sofii, będzie m.in. reprezentacja Niemiec z Georgiem Grozerem. Czarnogórzec Marko Bojić ze swoim narodowym zespołem, walczyć będzie natomiast w turnieju w słowackim Popradzie.

Mika już w Spale
Do czwartku siatkarze Asseco Resovii mają wolne, a później wracają do treningów. – Na razie w pierwszym tygodniu będzie nas czwórka, bo Maciek Dobrowolski i Adrian Gontariu będę w Łodzi na konsultacjach lekarskich. Później będzie już sześciu zawodników plus młodzież, a potem stopniowo będą dojeżdżać kadrowicze  – informuje trener Andrzej Kowal, z którego kadry może jeszcze zabraknąć Mateusza Miki. Przyjmujący Asseco Resovii jest bowiem zgłoszony do szerokiej kadry na PŚ i wobec problemów zdrowotnych Bartosza Kurka, może dołączyć do reprezentacji (wczoraj późnym wieczorem znane były dokładne wyniki badań Kurka) i polecieć z nią do Japonii. Na razie Mika dołączył do kadry przygotowującej się w Spale.

Sparingi z Rosjanami, turniej w Krośnie
Resoviacy przerwę w rozgrywkach wykorzystają na solidne treningi. – Wrócimy praktycznie do objętości treningowej z okresu przygotowawczego, czyli duża intensywność – mówi trener Kowal. Nasz zespół ma w planach towarzyskie mecze z przedstawicielem rosyjskiej Superligi, Jarosławiczem Jarosław. Zespół ten przebywać będzie w Kielnarowej w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ na zgrupowaniu i zagra trzy mecze z Asseco Resovią. Dwa z udziałem publiczności w Rzeszowie i Łańcucie, a jeden typowo kontrolny już bez kibiców. W pierwszy weekend grudnia natomiast w Krośnie rozegrany będzie turniej, w którym oprócz zespołu z Rzeszowa mają zagrać Fart Kielce i AZS Politechnika Warszawska.

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments