Resoviaczki piłkę kopią

PIŁKA NOŻNA. LIGA KOBIET. W rzeszowskim klubie ćwiczy już 30 dziewcząt w różnym wieku.

– To był strzał w dziesiątkę – mówi o powstałej w sierpniu w Resovii sekcji piłki nożnej kobiet trenerka Monika Nosal. Futbolówkę kopie już 30 dziewcząt. Najstarsze mają 25, najmłodsze – osiem lat.

Można przypuszczać, że grupa trenujących będzie jeszcze liczniejsza. – Sekcja jest otwarta dla wszystkich, studentki już zaczynają się zgłaszać – tłumaczy Monika Nosal. Była zawodniczka Sokoła Kolbuszowa Dolna, opiekująca się również kadrą Podkarpacia do lat 16, studentka piątego roku wychowania fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. – Piłka nożna kobiet w Polsce nigdy nie będzie tak popularna jak w Niemczech, USA albo krajach skandynawskich, ale nasze województwo to już w ogóle biała plama. Czas najwyższy coś z tym zrobić – uśmiecha się.

Plan jest następujący: juniorki starsze Resovii zostaną zgłoszone do ligi wojewódzkiej, którą tworzą kluby z Dębicy, Pustyni, Pustkowa, Kolbuszowej i Przemyśla, seniorki od września 2012 roku grałyby w III lidze lubelskiej. – Dziewczęta są ambitne, jedna dojeżdża na każde zajęcia nawet z Niska. Z poziomem już jednak bywa różnie. Niektóre uczą się futbolu od podstaw – przyznaje pani Monika, która swoje kwalifikacje ciągle podnosi. – Byłam niedawno w Niemczech na kursie wyrównawczym trenerów. Chodziło o zdobycie certyfikatu UEFA B, dzięki któremu można podjąć pracę za granicą. Przy okazji obejrzałam z trybun mecz mistrzostw świata USA – Szwecja i byłam zszokowana. Organizacją, poziomem spotkania, liczbą kibiców, zainteresowaniem ze strony mediów – opowiada.

Resoviaczki mają za sobą pierwszy, wygrany, towarzyski mecz. Jest pomysł, by pokazać się kibicom i zagrać na boisku ze sztuczną trawą z ciekawym przeciwnikiem. – Póki co, zapraszam na zajęcia! – zachęca Monika Nosal.

Tomasz Szeliga

Zostań jedną z nich
Lubisz piłkę nożną? Chcesz spróbować swoich sił na boisku? Szczegóły u trenerki Moniki Nosal pod numerem telefonu 607 659 369. W okresie jesienno-zimowym zajęcia odbywają się w środy i piątki, w hali Podpromie i IV Gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments