Restauratorzy zawalczą o letnie ogródki

RZESZÓW. Tylko 29 miejsc czeka na chętnych do rozłożenia parasolek na płycie

Najprawdopodobniej już w połowie kwietnia lub początkiem maja na rzeszowskim Rynku staną ogródki piwne. Tak poinformował nas Łukasz Dublański, prezes Stowarzyszenia Restauratorów Rynku Rzeszowskiego.

Miejscy urzędnicy przygotowali pod letnie ogródki 29 miejsc. Cena wywoławcza za metr kw. powierzchni to 70 gr. Przetarg odbędzie się 29 marca, a dopuszczeni do niego będą ci restauratorzy, którzy spełnią warunki ustalone przez Miejski Zarząd Dróg, który zarządza płytą Rynku i do 24 marca do godziny 14. złożą tam stosowne dokumenty.

1 tys. za start w przetargu

Warunkiem koniecznym jest między innymi maksymalna odległość pomiędzy lokalem a ogródkiem wynosząca 75 m i wpłacone wadium w wysokości 1 tys. zł.

– Nie rozumiem dlaczego w tym roku została ustalona ta opłata. Myślę jednak, że w żaden sposób nie wpłynie ona na liczbę uczestników przetargu – skomentował prezes Dublański.

Przewidzianych miejsc jest tylko 29, a lokali w pobliżu Rynku mieści się ponad 30, nie wszyscy więc “załapią się” na ustawienie swoich parasolek. Najbardziej prawdopodobny termin ich rozłożenia to koniec kwietnia lub początek maja. Warunki umowy przewidują, że m.in. na uroczystości wypadające 2 i 3 maja, właściciele będą musieli usunąć ogródki. Ze względu więc na utrudnienia spowodowane przechowywaniem wyposażenia, bardziej opłacalne jest otwarcie ogródków w maju, jak powiedział prezes Dublański.

Katarzyna Pękala

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments