Retro granie

Marian Gajdek, główny organizator “Retro” turnieju z pełnym profesjonalizmem zadbał o każdy szczegół tenisowej imprezy, która zakończy sezon letni. Fot. Wit Hadło.

TENIS. Po raz pierwszy w naszym regionie będzie można zasmakować przedwojennego tenisa.

W sobotę 29 września o godz. 9.30 na kortach TenisPlay w Rzeszowie (ROSiR, ul. Puławskiego 23 A) odbędzie się tenisowy turniej “Retro”. – To pierwsza tego typu impreza w naszym regionie – mówi organizator i trener tenisa Marian Gajdek.

Turniej “Retro” będzie głównym punktem uroczystego podsumowanie sezonu letniego 2012. Podczas imprezy odbędzie się też wręczenie pucharów i nagród amatorskiej Ligi Tenisowej.

Przedwojenne stroje
Uczestnikiem turnieju “Retro” może być każdy pod jednym tylko warunkiem. – Musi posiada strój tenisowy nawiązujący do okres przedwojennego. Czyli długie białe spodnie, biała koszulka polo ewentualnie na to jakiś pulower, czapeczka lub kaszkiet i koniecznie białe tenisówki – mówi Marian Gajdek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski z AZS Warszawa i dodaje. – Z rakietami z tamtej epoki nie będzie problemu. Jestem hobbystą i mam takich startych drewnianych ponad 100 sztuk. Na turniej przygotuję kilka sztuki i każdy z uczestników będzie miała wybór odpowiedniej do grania. Dla wielu osób będzie to na pewno pierwsza styczność z takim sprzętem. Drewniane rakiety zdecydowanie różnią się od tych obecnych. Mają naciąg z jelita baraniego i są znacznie cięższe ważą około 400 gram, a teraźniejsze 280. Przed wojną grano też zupełnie innymi piłeczkami, które robione były ze skóry, ale teraz już nimi nie da się grać i rozegramy turniej klasycznymi piłkami. Na pewno warto wziąć udział w turnieju i posmakować “tenisowego miodu” z tamtych lat – mówi Marian Gajdek.

Kilka kategorii
Turniej podzielony będzie na kilka kategorii. – Oczywiście zagrają panie – mówi Gajdek. – Będzie też kategoria open i druga powyżej 60 lat. Zapraszamy każdego chętnego, dodatkowych atrakcji nie zabraknie. Podczas imprezy odbędzie się tez pokaz sprzętu Babolat. Będzie też grill, napoje, słodycze itd. Dla najlepszy w turnieju “retro” przewidziane są nagrody. Naprawdę warto wybrać się w sobotę 29 września do nas na korty – zachęca główny organizator Marian Gajdek.

Zainteresowanie rośnie
Tenisowy sezon na otwartych kortach powoli dobiega końca. W tym sezonie jak zauważa trener Marian Gajdek zainteresowanie tą dyscypliną wzrosło. – W amatorskiej lidze mieliśmy 40 osób, a w ub. roku niespełna 20 – mówi. – Na pewno zainteresowanie tenisem rośnie, ale głównie przychodzą grać osoby w wieku średnim i starszym. Na pewno swoje zrobiła Agnieszka Radwańska i telewizyjne transmisje w turniejów, których jest dużo. Ludzie dochodzą do wniosku, że warto spróbować i się trochę poruszać, bowiem tenis jest dla każdego, bez względu na wiek – kończy trener Gajdek.

Rafał Myśliwiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o