Rewanżowy falstart

Szczypiorniści Stali mimo porażki z Nielbą utrzymali czwarte miejsce w tabeli

SUPERLIGA. Nieudany początek rewanżów w wykonaniu Stali Mielec.

Od porażki rozpoczęli rundę rewanżową szczypiorniści Stali. W sobotę, mielczanie przegrali w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą, której tym samym udał się rewanż za porażkę z pierwszej rundy.

Porażka nie zepchnęła naszej drużyny z czwartego miejsca, ale kilka zespołów klasyfikowanych za nią, mocno się do niej zbliżyły. Biorąc zaś pod uwagę, że Stal w najbliższych dwóch kolejkach zagra z Wisłą Płock i Vive Kielce, ciężko będzie utrzymać tę pozycję w najbliższym czasie. To byłoby bardziej realne, tylko przypadku pokonania Nielby, ale tego podopiecznym Ryszarda Skutnika, nie udało się osiągnąć.

Początek i koniec pierwszej połowy upłynął pod dyktando gospodarzy. W ich szeregach. Bardzo dobrą partię rozgrywał Łukasz Białaczek, który szalał na lewym skrzydle. Mielczanie mieli problemy ze skutecznością, także dlatego bo dobrze dysponowany był Marek Kubiszewski. Nie wychodziły im też szybkie ataki, które w poprzednich meczach, były ich głównym atutem.

Zupełnie odmienioną Stal, kibice gospodarzy zobaczyli po przerwie. Goście momentalnie zniwelowali trzy bramkowe prowadzenie gospodarzy i po trafieniu Adama Babicza wynik brzmiał 18-17 na ich korzyść. W kolejnych minutach, gra toczyła się na granicy remisu, ale to nasz zespół starał się odskoczyc rywalom. Wydawało się, że w końcu się to uda, w 52. min, mileczanie wygrywali 26:24. Niestety zryw gospodarzy w końcówce, odwrócił losy meczu. Białaczek do spółki z Łukaszem Giermkiem i Aloszą Szyczkowem, poderwali swoich kolegów do walki, a nasza drużyna znów się zacięła w ataku. Tym razem na jej drodze stanął dobrze dysponowany Adam Konczewski i do Mielca, trzeba było wracać w niezbyt dobrych nastrojach.

Nielba Wągrowiec – SPR BRW Stal Mielec 34-29 (16-13)

NIELBA: Kubiszewski, Konczewski – Białaszek 9, Przysiek 8, Sadowski 6, Gierak 4, Wasilek 2, Szyczkow 2, Przybylski 2, Świerad 1, Witkowski, Płócienniczak, Ciok, Tórz.
STAL: Wolański, Lipka – Babicz 8, Szpera 5, Sobut 4, Wilk 3, Basiak 3, Chodara 2, Kubisztal 2, Albin 2, Najuch, Gawęcki, Krzysztofik.

Sędziowali: Grzegorz Christ (Bielany Wrocławskie), Tomasz Christ (Świdnica).

Kary: 14 min oraz 10 min.