Rewolucja w Polonii. Symbol klubu do rezerw

III LIGA. Szefowie przemyskiej drużyny mówią o oczyszczaniu atmosfery, kapitan Paweł Załoga o szukaniu kozłów ofiarnych.

- Musimy oczyścić atmosferę, nawet kosztem wyniku sportowego – tak Adam Lisowiec, prezes Polonii Przemyśl, tłumaczy decyzję o karach jakie spadły na piłkarzy. Po kompromitującej porażce 2-5 na własnym boisku ze Stalą Kraśnik, “Barcelona” znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli.
Trener Krzysztof Stefanowski pracy nie stracił, choć oddał się do dyspozycji zarządu. Na jego wniosek rozwiązano jednak kontrakt z Sebastianem Kurowskim, część piłkarzy dostała po kieszeni, a doświadczeni Marek Gwóźdź i Paweł Załoga zostali przesunięci do rezerw.

Trener zareagował zbyt późno
– Nie ukaraliśmy jedynie najmłodszych, bo oni i tak prawie nic nie zarabiają – kontynuuje Lisowiec i grozi, że to nie musi być koniec sankcji. – Trzeba wstrząsnąć drużyną. Szansę otrzymają młodzieżowcy, jak trzeba będzie sięgniemy po juniorów. Kryzys nie przyszedł z dnia na dzień, trener przyznał, że zareagował zbyt późno – kończy sternik Polonii.

Wcześniej nikt nie miał pretensji
Paweł Załoga nie może uwierzyć w to, jak on i niektórzy jego koledzy zostali potraktowani. – Stałem się kozłem ofiarnym. Jakoś wcześniej nikt nie miał do mnie pretensji, aż nagle dostaję pismo, że obniżam poziom sportowy. To jakaś kpina. Jestem tym wszystkim straszliwie zażenowany! – irytuje się kapitan Polonii – A najlepsze, że w prywatnym rankingu trenera i klasyfikacji “Życia Podkarpackiego” znajduję się wśród najlepszych zawodników.
Załoga jeszcze nie wie, czy będzie grał w drużynie rezerw. – Zastanawiam się nad rozwiązaniem kontraktu. Szkoda, że Polonia w taki sposób postępuje z zasłużonymi piłkarzami. Wcześniej w podobny sposób “podziękowała” Bogusiowi Kaweckiemu, Darkowi Jarochowi czy Mirkowi Jabłońskiemu.
Słabe wyniki “Barcelony” Załoga tłumaczy “beznadziejną sytuacją kadrową”. – Skład się posypał, w zespole jest pełno żółtodziobów, którzy dopiero uczą się gry na tym poziomie. Z pieniędzmi w klubie też jest krucho. I jeszcze jedno: w meczu ze Stalą Kraśnik zagrałem na prośbę trenera. Wziąłem proszki przeciwbólowe, dałem z siebie wszystko, ale do końca nie wytrwałem, bo nie byłem w stanie. Tyle, że o tym się nie pisze – zakończył piłkarz.

Tomasz Szeliga

do “Rewolucja w Polonii. Symbol klubu do rezerw”

 1. taki jeden

  to co zrobiłPaweł dla POLONI to takich piłkarzy nie idzie zliczyc na palcu jednej reki to co paweł wymienił to ja bym dodał jeszcze Św ADAMA MAZURA! ten cały trener i zarzad o dupe rozbic. PAWEŁ a my jestesmy stobą zrobiłes dyrzo dla klubu kibicuw i jeszcze cos zdziałasz my w to wierzymy. pozdrawiamy paweł jestesmy z toba

 2. piłkarz1909

  Jeżeli Załoga rozwiąże kontrakt z Polonią to już będzie dno ….
  A na derby jeszcze musimy poczekać bo żydowski czuwaj na 100 % spadnie do 5 ligi ;)

 3. czuwaj

  Paweł dawaj do Czuwaju …..odegrasz sie za rok w derbach !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.