Rewolucja w systemie rozliczeń za gaz

Niestety, od 1 czerwca gaz znów podrożeje.

PODKARPACIE.  Sam wyliczysz ile zapłacisz gazowni

Od 1 czerwca gaz znów podrożeje. Trwają negocjacje pomiędzy PGNiG, a Urzędem Regulacji Energetyki, w sprawie skali podwyżek.

Nowe taryfy poznamy w połowie maja. Już natomiast wiadomo, że wraz ze zmianą cen nastąpi rewolucja w systemie rozliczeń.

Nadal będą trzy taryfy: W-1, W-2 i W-3. Przyporządkowanie do poszczególnych grup zależy od rocznego zużycia gazu.

Więcej w Super Nowościach

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
9 lat temu

a moze ktos przygladnie sie PGNGE? ile zarabiaja szefowie? zarzad? ile prcownicy i co robia za to wynagrodzenienie, a moze jaki pieniadze ida na wyjazdy wycieczki bankiet tzw sponsorowanie ktore jest tylko fikcja, ile wynosza dywidendy udzialowcow? wezcie sie za caly moloch dystrybucji gazem a ceny beda ludzkie, cala machina przejada nasze pieniadze ustalajac podowyzki

zdzich
zdzich
9 lat temu

Do all. Nie znalazłem tego punktu w obecnie obowiązującym regulaminie taryf.Proszę o wskazówki.

all
all
9 lat temu

„Odbiorcy domowi rozliczani w grupach taryfowych W-1 do W-3 mogą nie częściej
niż raz na 12 miesięcy wystąpić o zmianę grupy taryfowej niezależnie od rocznej
wielkości dostarczanego paliwa gazowego.” – to jeden z punktów regulaminu taryf. Jeśli jest tak jak piszecie, zmieńcie po prostu taryfę i będzie po sprawie.

r
r
9 lat temu
Reply to  all

all – wczoraj odwiedziłem oddział gazowni (nie powiem gdzie ) . Kierownik z rozbrajajajacą szczczerościa przyznał że taryfy skonstruowane są tak że przeciętny odbiorca suma sumarum jest do tyłu na kwalifikacji z W2 do W3. I OBECNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI ZMIANY TARYFY NA WNIOSEK ODBIORCY. Na przyszłość najpierw sprawdź , policz a jak będziesz już pewny własnych wniosków to odpowiadaj.

zdzich
zdzich
9 lat temu

Szanowny Panie All ! Pan R ma racię.Przechodząc z taryfy W2 do W3 traci się rocznie około na opłacie sieciowej stałej około 420zł.Uwzględniając zniżke- za gaz i opłatę za przesył /zużywam 1400m3 gazu/t płacę 240zł więcej bo 180złmniej płacę za gaz iprzesył. W lecie/ mam solary/ kubikgazu kosztuje mnie 4zł.Taryfy są tak skonstruowane żeby uderzyć odbiorców po kieszeni. rok temu można było wybrać między taryfą W2 a W3.

r
r
9 lat temu

właśnie to odgórne przyporządkowanie do grup taryfowych to jest dopiero bandytyzm !!. Jeżeli ktoś ogrzewa dobrze ocieplony domek ok.120 m2 to zużywa ok. 1900 m3 i kwalifikują go do W3 gdzie miesięcznie (!) płaci stałej opłaty 42 pln/mc a w w2 ok. 8 czyli za samą decyzję (niczym nieuzasadnioną) jest do tyłu 34 zł/ mc czyli ponad 400/rok. Różnica w cenie gazu to ok. 0,03 zł. czyli na rok 57 złoty na +. SUMA to 350 zł dla bandy z gazowni za przekwalfikowanie ot tak na pstryknięcie palcami. A najśmieszniesze w tym jest to że twierdzą że robia to DLA… Czytaj więcej »

all
all
9 lat temu
Reply to  r

kolego r. Jestem po tej samej stronie barykady co Ty, więc nie posądzaj mnie o wprowadzanie w błąd.. Ale… jeśli jesteś średni z matematyki, możesz sobie sam zrobić symulację całkowitych kosztów zużycia gazu, czyli sumy kosztów stałych i zmiennych w zależności od ilości zużytego gazu rocznie. Takie funkcje zrób sobie dla wszystkich planów taryfowych ( najlepiej na jednym wykresie) i wtedy sam zobaczysz… Ja też kiedyś podejrzliwie patrzyłem na te taryfy i 2, a potem 40 złotych opłat stałych denerwowało mnie niemiłosiernie. W końcu kiedyś zasiadłem na godzinkę do kompa.. i teraz wiem, że to co piszesz na końcu dużymi… Czytaj więcej »

r
r
9 lat temu
Reply to  all

pozwolę sobie podtrzymać swoje zdanie. Koszty wyrównują się przy zużyciu ok 3 tys m3 na rok powyżej istotnie jest trochę taniej . ALE JA TYLE NIE ZUŻYWAM !!!!. Jeżeli sądzisz że nie sprawdziłem tego co piszę to trochę mnie obrażasz. Liczby podaję trochę z pamięci bo te symulację robiłem ok. 1,5 roku temu….ale ogólnie powinno się zgadzać.

all
all
9 lat temu
Reply to  r

A wziąłeś pod uwagę koszty przesyłu? Im wyższa taryfa tym taniej za dostarczenie (tańszego) m3…

gość
gość
9 lat temu

No i się niedowiedziałem jak sam wyliczę