Rewolucja w WORD. Wprowadzą tarczę antykorupcyjną

Po aferze korupcyjnej, która zatrzęsła WORD w Tarnobrzegu kilka miesięcy temu, nowy dyrektor zapowiada dostosowanie ośrodka do standardów Systemu Zarządzania Jakością ISO oraz systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym. Fot. Bogdan Myśliwiec
Po aferze korupcyjnej, która zatrzęsła WORD w Tarnobrzegu kilka miesięcy temu, nowy dyrektor zapowiada dostosowanie ośrodka do standardów Systemu Zarządzania Jakością ISO oraz systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wprowadza innowacje, dzięki którym łatwiej zdaje się egzamin teoretyczny i praktyczny.

Koniec papierowej obsługi egzaminów na prawo jazdy w Tarnobrzegu. Na egzamin można się umówić przez telefon lub Internet. Część teoretyczną zdaje się bez użycia klawiatury, a egzamin można zdawać pojazdem, na którym kursant uczył się jeździć w szkole jazdy.

W poniedziałek, 9 grudnia, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zaprezentowano innowacje, dzięki którym tarnobrzeski WORD stał się najnowocześniejszą placówką egzaminacyjną dla kierowców na Podkarpaciu. Marszałek Władysław Ortyl, który przybył do Tarnobrzega, zapowiedział, że zmiany wkrótce obejmą także kolejne ośrodki.

– Zmieniamy się już od kilku miesięcy, ale w ostatnich dniach wprowadziliśmy zmiany, które zapewne wkrótce będą stanowić standard także w innych ośrodkach – mówił Lucjusz Nadbereżny, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. – Oto następuje koniec papierowej obsługi egzaminów. Na egzaminach teoretycznych, egzaminowani nie będą już korzystali z klawiatur, a jedynie myszek komputerowych. Otwieramy także nowe Biuro Obsługi Klienta i przygotowujemy się do wprowadzenia systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym, tzw. tarczę antykorupcyjną.

Tarnobrzeski WORD od kilku miesięcy wprowadza rozwiązania, które jeszcze rok temu wydawałyby się niemożliwe do realizacji.

– Zacieśniamy współpracę ze szkołami jazdy, stąd możliwość jazd próbnych z wykorzystaniem wszystkich samochodów, które posiadamy. Tylko u nas jest także możliwość zdawania egzaminu praktycznego na pojazdach szkół jazdy – wyjaśnia dyrektor. – Od dziś na egzamin można się umówić przez telefon lub Internet. Wiem, że to spore ułatwienie, szczególnie dla osób spoza miasta, a przecież w Tarnobrzegu o prawo jazdy starają się osoby z całego regionu. Teraz nie będą musiały przyjeżdżać tu tylko w celu umówienia się na egzamin. Od kilku miesięcy można u nas także próbować zdać egzamin teoretyczny. Nasi klienci mają okazję zapoznać się z salą, komputerem i sprawdzić swoją wiedzę. O tym, że możliwość podejścia do próbnego egzaminu pomaga w zdaniu tego właściwego, mówią statystyki. Jeszcze w lipcu egzamin próbny zdawało u nas 36,9 proc. osób, a w listopadzie wynik ten wyniósł już 44,2 proc. To ogromna poprawa.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość świąteczny
gość świąteczny
7 lat temu

a to ten facet ze solidarności miał puścic w skarpetkach. Puścił, ale klasę robotniczą. Wystarczy popatrzeć jak pracuja na budowach w swoich łachach i w … trampkach. Wczesniej klasa robotnica dostawała ciuchy robocze, waciaki itp.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

już się słabo robi – wszędzie korupcja i przeciwdziałania – nowe standardy- innowacje – a mieli puszczać wszystkich skorumpowanych w skarpetkach jak długo żyję jeszcze od 1989 roku nie widziałem takiego skorumpowanego na ulicy w skarpetkach – dziwne nie ?