Robert Pluta wójtem Padwi Narodowej

Robert Pluta (40 l.), nowy wójt gminy Padew Narodowa. Fot. Autor

PADEW NARODOWA. Blisko 70 proc. wyborców głosowało na kandydata PiS.

Robert Pluta (40 l.) został nowym wójtem gminy Padew Narodowa. W drugiej turze wyborów, które odbyły się w niedzielę (24 bm.), w pokonanym polu pozostawił Annę Wiącek (57 l.). Jego konkurentka była sekretarzem, a od stycznia br. pełniącą obowiązki wójta gminy. Pluta uzyskał 1618 głosów, natomiast Anna Wiącek – 741.

Przedterminowe wybory w gminie Padew Narodowa odbyły się w związku z nagłą śmiercią charyzmatycznego Kazimierza Popiołka (56 l.), który był wójtem od 1990 roku.
Schedę po nim zamierzało przejąć aż siedmioro kandydatów. Do drugiej tury wyborów weszli jednak tylko dwoje: Robert Pluta  z PiS i Anna Wiącek, która choć bezpartyjna, to była popierana przez PSL. Wygrał ten pierwszy, uzyskując ponad 68 proc. głosów. Frekwencja wyniosła ok. 50 proc. Głosowanie przebiegało bez zakłóceń.

Nowy wójt dotychczas był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycielskiej w Tarnobrzegu i radnym powiatu mieleckiego. Jest współpracownikiem senatora Władysława Ortyla (58 l.). Pluta wskazuje jednak na potrzebę aktywizacji przemysłowej gminy. Szansę na tu upatruje w bliskim sąsiedztwie kolei i drogi wojewódzkiej. – Chcemy, aby nasza gmina potrafiła dać jakąś ofertę po to, by oni tu wracali, a inni się osiedlali – zaznacza nowy wójt.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o