Rocznie odbiera sobie życie prawie 200 osób!

PODKARPACIE Z roku na rok drastycznie wzrasta liczba samobójstw w regionie

– Wszedłem na obrotowe krzesełko, założyłem na szyję sznur. Skoczyłem – wspomina nasz 23-letni rozmówca, który nie chce ujawniać swoich danych. – Ocknąłem się w szpitalu. Okazało się, że złamała się spróchniała belka stropowa. Poczułem ulgę że… żyję.

Dziś nasz rozmówca jest szczęśliwym mężem i ojcem. Niechętnie mówi o wydarzeniach sprzed prawie dwóch lat. Nie chce nawet myśleć o tym, co by było, gdyby wtedy udało mu się zabić. Bardziej niż kiedyś zaczął doceniać życie a kobieta, przez którą chciał umrzeć, okazała się tego niewarta…

Coraz więcej samobójców

Policyjne statystyki są zatrważające. Rokrocznie próbuje odebrać sobie życie przeszło 200 osób. Dwa lata temu zanotowano aż 242 próby samobójcze, w zeszłym roku było ich już o 100 więcej. 190 natomiast zakończyło się zgonem.

Przeszło 2 tygodnie temu w Brzezówce pod kołami pociągu zginęła 19-letnia dziewczyna, mieszkanka Lubziny. Położyła się na torach a szyje przytknęła do szyny. Chwilę później już nie żyła, maszynista nie zdołał wyhamować pociągu. Dwa miesiące wcześniej życie odebrał sobie jej kuzyn…

W grudniu 14-letni chłopiec z podsandomierskiej miejscowości odebrał sobie życie wieszając się na pasku na klamce w swoim domu. W nocy znalazł go ojciec, który szedł podłożyć węgiel do pieca.

Tylko w tym miesiącu dębiccy policjanci uratowali życie aż 4 osobom, które próbowały się zabić. Przed tygodniem 20-latkę, kilka dni później 58-letniego mężczyznę. Tydzień temu przed samobójstwem uchronili inną 20-latkę, która chciała skoczyć z okna oraz mężczyznę w średnim wieku.

Z kolei w minioną niedzielę policjanci ze Stalowej Woli odratowali 23-letniego chłopaka, który próbował powiesić się na pasku na gałęzi. Dzięki akcji reanimacyjnej odzyskał przytomność.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments