Roczny kontrakt Bartmana

Zbigniew Bartman. Fot. Wiesław Kozieł

PLUSLIGA. Wyrównany skład podstawa do sukcesów.

Asseco Resovia oficjalnie już potwierdziła informację, że Zbigniew Bartman, podstawowy atakujący reprezentacji Polski siatkarzy, podpisał roczny kontrakt z ekipą mistrzów Polski.

– Zespół na pewno nie jest gorszy, niż ten z ub. sezonu, ale to nie jest jeszcze decydujące o wyniku – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal. – Ważne jest również to, co zrobią inne zespoły. Może być przecież tak, że my zrobimy krok do przodu, a inni zrobią dwa, czy trzy kroki dalej. Liga wszystko pokaże. Nazwiska pozyskanych zawodników przez poszczególne kluby to jedna sprawa. Liczy się przede wszystkich ich dyspozycja i aktualna forma. Mecze ligowe mogą zweryfikować indywidualne rekomendacje zawodników. Bardzo ważne będzie zgranie i kolektyw danego zespołu. Potencjał w naszym zespole jest bardzo duży i teraz trzeba zrobić wszystko, żeby zbliżyć go do wyniku. Mamy wyrównana drużynę, a to pozwala nam na rotacje na pozycjach – dodaje Kowal, który był głównym pomysłodawcą ściągnięcia Bartmana.

– Zbyszek razem z Jochenem będą się uzupełniać, bo według mnie, to zawodnicy o zupełnie odmiennej charakterystyce. Wygląda na to, że zakończyliśmy już kompletowanie drużyny, która na papierze może robić wrażenia. Jednak za bardzo się nie podniecamy, tylko będziemy ciężko pracować. Dopiero PlusLiga zweryfikuje, czy nasz przewidywania są trafne – stwierdza trener mistrzów Polski.

– Cieszę się, że tego wzmocnienia udało się nam dokonać w ekspresowym tempie. Już wcześniej nauczyliśmy się, że do najwyższych celów potrzebny jest mocny i wyrównany zespół. Taka strategia w zeszłym sezonie dała nam mistrzostwo Polski – mówi wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Dla Bartmana będzie to pierwszy sezon klubowy na pozycji atakującego. Do tej pory 25-letni siatkarz w rozgrywkach ligowych grał na przyjęciu.

Karierę rozpoczynał w warszawskich klubach Metro i MOS Wola. Grał w Polskiej Energii Sosnowiec, AZS Częstochowa, AZS Politechnice Warszawa, a ostatnio w Jastrzębskim Węglu. Występował także w lidze tureckiej w Halkbanku Ankara, we włoskich klubach Marmi Lanza Werona i Prisma Taranto oraz w rosyjskim Gazpromie Surgut. Na swoim koncie ma złote medale mistrzostw Europy kadetów i seniorów, a także brąz Ligi Światowej i srebro Pucharu Świata. Do tej pory jednak nie zdobył jeszcze żadnego medalu mistrzostw Polski. Ma także sukcesy w siatkówce plażowej. W 2004 roku wspólnie z Michałem Kubiakiem zdobył złoty medal mistrzostw Europy do lat 18 i srebrny mistrzostw świata.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments