Rodzice będą płacić mniej za podręczniki

- Przygotowaliśmy projekt zmian ustawy o systemie oświaty i już w pierwszym kwartale 2012 roku posłowie mogliby głosować za jej uchwaleniem - poinformował senator Kazimierz Jaworski. - Dzięki temu rodzice będą płacić znacznie mniej za podręczniki swoich dzieci . Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Dzięki nowelizacji ustawy o systemie oświaty będziemy płacić mniej za podręczniki.

Nawet o dwie trzeciej mniej mogliby zapłacić rodzice za podręczniki szkolne, gdyby Ministerstwo Edukacji Narodowej wybierało z danego przedmiotu tylko jedną książkę i zakupywało do niego komplet praw autorskich.

Drugim sposobem jeszcze tańszym byłoby darmowe umieszczanie takiej pozycji na stronie internetowej MEN i powielanie jej dla uczniów za pomocą drukarki komputerowej.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Staszek
Staszek
9 lat temu

Podręczniki są drogie ponieważ wydawcy robią wszystko aby nie można ich było wykorzystać w następnych latach (ćwiczenia do wypełniania do każdego podręcznika, coroczne zmiany przez wydawców układu podręczników itp). Podręczniki do wychowania fizycznego, religii, muzyki zazwyczaj po II części na rok nauki. Jakoś ucichł temat wagi plecaków naszych milusińskich. Kilka lat temu był ten problem poruszany i okazało się , że polskie dzieci mają najcięższe tornistry. Prawdopodobnie komuś bardzo zależało aby ten temat nigdy nie powrócił.