Rodzice mogą jeszcze wybrać miejsce nauki sześciolatka

To już ostatni raz, kiedy rodzice mogą zdecydować, że ich sześciolatki zostaną w przedszkolu. Od września 2014 roku będą ustawowo objęte obowiązkiem szkolnym. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Elektroniczny nabór do szkół i przedszkoli prowadzony jest tylko w Krośnie i Rzeszowie.

To już ostatni raz, kiedy rodzice sześciolatków mogą zdecydować, czy ich dziecko zostanie w przedszkolu, czy pójdzie do szkoły podstawowej. W wyborze może pomóc psycholog, który stwierdzi, czy przedszkolak jest gotowy na pójście do pierwszej klasy.

W Rzeszowie termin składania deklaracji o pozostawieniu dziecka w przedszkolu minął 8 marca. Jeżeli rodzice jej nie złożyli, muszą swoje dziecko zapisać do szkoły podstawowej. W lepszej sytuacji są ci, którzy zdecydowali o pozostawieniu dziecka w przedszkolu. Na zmianę zdania mają jeszcze 2,5 tygodnia. Karty zgłoszenia do szkoły podstawowej przyjmowane są do 27 marca. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 4 kwietnia br.

Mieszkańcy Krosna mają nieco inny harmonogram. Do 12 marca rodzice chcący swojego sześciolatka posłać do pierwszej klasy powinni złożyć kartę zgłoszenia do dyrektora przedszkola, do którego dziecko uczęszcza. Jeżeli jest to prywatna placówka, kartę zgłoszenia należy dostarczyć do wybranej przez siebie szkoły. 20 marca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji. Rodzice chcący pozostawić sześciolatka w przedszkolu, czas na złożenie deklaracji mają do 25 marca. Na zapisanie sześciolatka do 5-godzinnego oddziału przedszkolnego rodzice mają czas do 27 marca.

W Tarnobrzegu i Przemyślu nie jest prowadzona rekrutacja elektroniczna, a harmonogramy mogą się różnić w zależności od placówek.

***
Zanim rodzic zdecyduje się wybrać szkołę, trzeba mieć na uwadze, że dziecko, które w pierwszej klasie nie będzie sobie radziło, nie ma już możliwości powrotu do przedszkola. Dlatego bardzo ważne jest odwiedzenie poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie specjalista doradzi, czy dziecko jest na tyle dojrzałe, że bez problemu poradzi sobie w szkole.

Blanka Szlachcińska

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
anonimrodzicpawełAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

no rok wcześniej do szkoły ,rok wcześniej do pracy ,toi ZUS będzie rok dłużej kazdy płacił.
Pytanie po co jak i tak emerytury mają być głodowe.
I ile procent obywateli dożyje do67lat?????
Pewnie tylko smietanka anie człowiek pracy.

rodzic
Gość
rodzic

a w miescie Łańcucie wazna osobistosc pan Paczocha straszyl rodzicow ze jezeli nie wysla teraz dzieci do szkół to za rok beda chodzic na dwie zmiany bo bedzie wysyp dzieci, o co tu chodzi? szkoly swieca pustakami w wielu miejscowosciach sa likwidowane nauczyciele zwalniani, budynki niewykorzystane, ano presja na rodzicach zeby samorzady pomogly rzadowy glupi program wprowadzic

paweł
Gość
paweł

co za bzdury wypisujecie

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Nie ma elektronicznego naboru do szkół!!! Z internetem nabór tylko tyle ma wspólnego ,że trzeba sobie wydrukować ze strony formularz, wypełnić ręcznie (bo PDF nie aktywny)….i zanieść go do szkoły!!!!!!!!!!