Rodzice Patrycji: -Dziękujemy czytelnikom Super Nowości

- Chcieliśmy serdecznie podziękować czytelnikom Super Nowości i wszystkim, którzy pomogli nam w uzbieraniu tak ogromnej sumy. - mówią Edyta i Krzysztof Ryznarowie, rodzice Patrycji

PRZEWORSK Dwuletnia Patrycja jest już po operacji częściowego usunięcia guza mózgu

Malutka Patrycja Ryznar, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu, przeszła pomyślnie operację w Moniachium, podczas której usunięto przeszło 80 proc. guza. Teraz dziewczynkę czeka dalsze kosztowne leczenie i rehabilitacja.

– Patrycja z dnia na dzień czuje się coraz lepiej – mówi Edyta Jarosz-Ryznar, mama dziewczynki – Mała dobrze zniosła 10-cio godzinną operację, w poniedziałek wszczepiono jej zastawkę a z guza pobrano wycinki do badań, które stwierdzą na jaki dokładnie rodzaj nowotworu choruje. Czekamy na wyniki.

Batalię o życie dwulatki opisywaliśmy kilka tygodni temu. Wtedy rodzice Patrycji zbierali pieniądze na kosztowną, ratującą życie operację w Niemczech. Udało się. Na apel odpowiedziało mnóstwo osób a potrzebna kwota została uzbierana. Rodzice dziewczynki nie kryją radości.

– Chcieliśmy serdecznie podziękować czytelnikom Super Nowości i wszystkim, którzy pomogli nam w uzbieraniu tak ogromnej sumy. – mówią – Oprócz pieniążków, otrzymaliśmy wiele telefonów i maili. Dziękujemy za wsparcie i ciepłe słowa.

Patrycja wciąż czeka na pomoc

Teraz Patrycję czeka dalsze kosztowne leczenie i rehabilitacja. A na to wszystko znów potrzebne będą pieniądze. Dziewczynka będzie miała chemioterapię, ale niewykluczone, że będzie potrzebna kolejna operacja i seria naświetlań protonowych. Jak na razie rodzice małej czekają na wyniki badań, dzięki którym będzie można ustalić dalsze leczenie.

Pieniądze na kosztowną operację dla Patrycji Ryznar można wpłacać na konto

Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
nr konta 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Więcej informacji o Patrycji znajdziesz na jej stronie internetowej:
www.bajkaopati.pl

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments