Rodzice zaprotestują

PAWŁOSIÓW, JAROSŁAW. Niepewny los Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych

Na dzisiaj (1 lutego) zapowiedzieli swoją wizytę w jarosławskim Starostwie Powiatowym rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie (pow. jaroslawski). Wizyta nie będzie bynajmniej towarzyska.

Do rodziców i nauczycieli szkoły dotarły nieoficjalne sygnały, jakoby propozycja likwidacji pawłosiowskiej szkoły średniej miała być rozpatrywana przez Radę Powiatu na sesji w lutym. – Nikt nam nie chce udzielić jasnej informacji, czy tak jest, czy nie – mówią rozżaleni rodzice uczniów. – Nie rozumiemy w ogóle idei likwidacji szkoły, która jest jedyną w powiecie placówka kształcącą na kierunkach ogrodnik, leśnik oraz wielu innych – dodają. W szkole uczy się w tej chwili 230 uczniów, pracuje 30 nauczycieli.

– Ja słyszałem, że oficjalna wersja powodu likwidacji szkoły ma być taka, że jej utrzymanie jest zbyt kosztowne dla powiatu – informuje jeden z rodziców. – Budynek jest zabytkowy, z dużym terenem – podkreśla. – Ale tego terenu szkoła nie potrzebuje przecież – zauważa.

Inni wtrącają, ze „wieść powiatowa” niesie, jakoby na horyzoncie pojawił się jakiś inwestor chętny do zakupu budynku szkoły wraz z resztą terenu. To według posiadanych przez zainteresowanych informacji miałoby przesądzać o losach szkoły. Nie uadło nam się potwierdzić ani tych informacji, ani w ogóle informacji o zamiarze likwidacji szkoły. Rodzice mają zamiar zaprotestować w starostwie dzisiaj o godz. 10.

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments