Rodzice zastępczy zabili swoje dzieci

32-letnia Anna Cz. i 36-letni Wiesław Cz. zostali aresztowani na trzy miesiące. Fot. PAP

PUCK, GDAŃSK. Śmierć dwójki dzieci. Śledztwo prokuratury.

3-latek dwa miesiące temu zmarł w wyniku upadku. 5-letnia dziewczynka 12 września zmarła podczas kąpieli (miała uderzyć się głową o brodzik). Co łączy dwójkę tych dzieci? Oboje byli pod opieką rodziny zastępczej. Sprawę bada prokuratura.

32-letnia Anna Cz. i 36-letni Wiesław Cz. zostali zatrzymani w poniedziałek. Na wniosek prokuratury sąd w Wejherowie zastosował trzymiesięczny areszt dla obojga rodziców.
Śmierć pierwszego dziecka została początkowo potraktowana jako nieszczęśliwy wypadek. Dopiero po śmierci drugiego  sprawa nabrała zupełnie innego charakteru. Rodzicom zastępczym we wtorek zostały postawione zarzuty. Wiesław Cz. Usłyszał zarzut znęcania się nad dziećmi i pobicia ze skutkiem śmiertelnym 3-latka. Z kolei Anna Cz. – trzy zarzuty, z czego jeden zabójstwa 5-letniej dziewczynki. Rodzice przyznają się do winy.

Popełniono błędy?
Sprawę mimo wszystko bada gdańska prokuratura. Prokuratura okręgowa ma sprawdzić, czy nie zostały popełnione błędy podczas badania okoliczności śmieci 3-letniego chłopca. – Prokuratura Okręgowa w Gdańsku o toczącym się postępowaniu w prokuraturze rejonowej w Pucku otrzymała informację 13 września, czyli dzień po drugim wydarzeniu w tej rodzinie zastępczej. Tego samego dnia prokurator okręgowy podjął decyzję o zbadaniu sprawy z uwagi na jej bulwersujący charakter – wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

en/tvn24

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.