Rodzicom pod wpływem alkoholu mogą odebrać dzieci

PODKARPACIE. Wystarczy podejrzenie, że możesz być pod wpływem alkoholu, by policjant przebadał cię alkomatem

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobom, które pod wpływem alkoholu opiekują się dzieckiem. Opiekun lub rodzić naraża bowiem pociechę na niebezpieczeństwo.

Co ważne, wcale nie musi dojść do tragedii, by taka osoba została ukarana, wystarczy sam fakt, że osoba odpowiedzialna za malucha naraża go na uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia.

Kilkumiesięczny niemowlak pozostawiony sam sobie, maluch, który zgubił się pijanej matce czy ciężko poparzony kilkulatek. Nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawiły się coraz to drastyczniejsze doniesienia o bezmyślności rodziców, którzy popijając alkohol “opiekują się” swoją pociechą. Przyczyna? Alkohol, który opóźnia zdolność reakcji i osłabia zdolność logicznego myślenia.

Chcesz się napić piwa? Zostaw dziecko pod opieką osoby trzeźwej!
W Rzeszowie przy jednym ze stolików w ogródku piwnym siedzi młode małżeństwo. Tuz obok stolika stoi wózek z kilkumiesięcznym maleństwem, po rynku beztrosko biega 3-latka. Rodzice ze spokojem sączą piwo. “Jak tak można” obrusza przechodząca starsza kobieta, ale nie reaguje. A szkoda, bo właśnie takie przypadki można a nawet trzeba zgłaszać policji. – Policjanci są upoważnieni do kontroli osób, które opiekują się dzieckiem i zachodzi podejrzenie, że są pod wpływem alkoholu. Osoby takie narażają bowiem swoją pociechę na niebezpieczeństwo, bo opiekując się dzieckiem w takim stanie nie trudno o wypadek – mówi podkom. Marta Tabasz-Rygiel z zespołu prasowego podkarpackiej policji – Często takie interwencje podejmowane są po zgłoszeniu przez przypadkowe osoby. Rodzicom bądź opiekunom, którzy opiekują się dzieckiem pod wpływem alkoholu grodzi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Szczyrek

do “Rodzicom pod wpływem alkoholu mogą odebrać dzieci”

 1. stefan

  za rok policja wlezie mi do lozka i bedzie liczyc ile razy sie bzykam po….y rzad czy sa jeszcze normalni ludzie w tym kraju…?

 2. xyz

  Czy to znaczy, że jak wieczorkiem w domu napiję się piwa z żoną to mogą mi odebrać dzieci??? ;-)

 3. Znajomy z Wielkopolski

  „Rodzicom bądź opiekunom, którzy opiekują się dzieckiem pod wpływem alkoholu grodzi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.” słusznie. Dziećmi pod wpływem alkoholu nie należy się opiekować. Dzieci powinny być trzeźwe. A dziennikarka może pisać pod wpływem?

 4. anonim

  ressssssssss…….
  jak urodzisz to będziesz chlała jak świnia, a może popijasz ukradkiem……

 5. ressssssssss.......

  I prawidłowo… mam 2.5 letnią córeczkę i odkąd zaszłam w ciąże do chwili obecnej nie miałam nawet kropli alkoholu w ustach!!!

 6. jach

  Odj….ało już całkiem?

 7. roman

  no i bardzo dobrze – jak ktoś ma galaretę zamiast mózgu i nie wie co i jak robić z dziećmi to na reszcie dobre prawo- a potem takiego matoła co woli chlać zamiast zajmować się potomkiem na szkolenie i edukację – może jeszcze go nikt nie nauczył jakie to są obowiązki wobec pociechy – a za te nauki to jeszcze powinien sam zapłacić a one powinne być obowiązkowe

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.