Rodziny muzykujące, ale nieśmiałe

Najbardziej znana ze stalowowolskich rodzin dała niedawno koncert w rodzinnym mieście. W niedziele dowiemy się, której kolejnej rodzinie jest muzycznie najbliżej do Steczkowskich. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Grunt to rodzinka, a jak grająca na instrumentach, to jeszcze lepiej.

Tylko pięć rodzin zgłosiło się do pierwszego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Organizuje go Urząd Miasta wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną im. Paderewskiego. Niedzielny festiwalowy koncert wyłoni najlepszą rodzinną kapelę, która w nagrodę odpocznie w Bieszczadach.

„Grunt to rodzinka” jest autorskim programem magistratu. Promuje on zachowania, które zacieśniają więzy rodzinne, a muzyka łączy nie tylko rodziny. Nie ma wątpliwości, że organizatorzy FMR wzięli przykład ze Steczkowskich, którzy z muzyką wyjechali ze Stalowej Woli na podbój świata. Przykład podziałał średnio, bo chęć występu muzycznego przed publicznością zgłosiło tylko pięć muzycznych zespołów. A wystarczyło tylko znaleźć w rodzinie trzech jej członków, którzy posiedli sztukę grania na jakimś instrumencie, co w Stalowej Woli nie jest czymś nadzwyczajnym. Odważni, a jest ich w sumie 23., w najbliższą niedzielę wystąpią w sali koncertowej PSM. Grając i śpiewając będą walczyć o nagrody, w których są m.in. pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Bieszczadach, czy cykl wizyt w gabinetach SPA.

jam

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.