Rodziny wielodzietne będą mogły liczyć na wsparcie!

– Cieszy, że pomysł związany z wdrożeniem Karty Dużej Rodziny zyskał aprobatę władz miasta i radnych – mówi Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Na prośbę naszych Czytelników sprawdziliśmy, na jakim etapie są aktualnie prace nad wdrożeniem programu prorodzinnego w mieście.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca, w krośnieńskim magistracie odbędzie się spotkanie poświęcone wdrożeniu Karty Dużej Rodziny z udziałem między innymi radnych, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz prezesa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie i członków specjalnego zespołu powołanego przez władze miasta ds. związanych z wprowadzeniem tej niezwykle istotnej formy wsparcia. Jak wstępnie oszacowano, w Krośnie z takiej Karty skorzysta od 200 do 300 rodzin!

Tego typu karta uprawniałaby rodziny wielodzietne do zniżek np. na basen, kino, czy komunikację miejską. – Na taką formę wsparcia liczy wiele rodzin wielodzietnych – mówią bez owijania w bawełnę Jadwiga Jagieło (37 l.) oraz Magdalena Jabłońska-Środa (36 l.), obydwie mają po troje dzieci.

Rodziny: – Takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę
– Bardzo często dzieci z rodzin wielodzietnych nie mają możliwości korzystania z różnorodnych ofert instytucji kulturalno-sportowo-rekreacyjnych. Kupno biletów na basen czy pójście całą rodziną do kina stanowi spory wydatek, w związku z czym rodziny te rezygnują z tego. Wprowadzenie Karty Trzy Plus to będzie niewątpliwie spore wsparcie dla tych rodzin – dopowiada Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes TRW w Krośnie. Celem Karty Dużej Rodziny jest między innymi spowodowanie, aby rodzice wychowujący troje i więcej dzieci nie czuli się wykluczeni z życia kulturalnego. Na Podkarpaciu te karty funkcjonują już w Przemyślu i w Dębicy, natomiast w Rzeszowie trwają prace nad wdrożeniem tego pomysłu.

Wiceprezydent Krosna: – Jesteśmy zdeterminowani, aby to zadanie zrealizować
Wzór Karty już został opracowany. Na jednej z sesji Rady Miasta Krosna radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania programu wspierania rodzin wielodzietnych. – Jest spora szansa na to, że karta zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku – cieszy się Danuta Kowalczyk. Po publikacji jednego z naszych artykułów poświęconego tej sprawie, z panią prezes TRW skontaktował się prezes Klubu Żużlowego w Krośnie. – Panu prezesowi ten pomysł bardzo się spodobał. Oznajmił, że na posiedzeniu zarządu będzie wnioskował o to, aby rodziny wielodzietne z Krosna miały przyznawane ulgi na żużel – cieszy się prezes Kowalczyk.

– Poprzez wprowadzenie tego typu wsparcia chcemy pomóc rodzicom wielodzietnym. Pragniemy, aby młodzi ludzie chcieli mieć dzieci i osiedlali się w naszym mieście, chcemy, aby się ono rozwijało – mówi nam Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o