Rodziny wielodzietne mogą mieć 50-proc. upusty

- Dzięki karcie, rodziny będą mogły nabywać bilety w ośrodkach miejskich z 50-proc. bonifikatą - wyjaśnia Jerzy Cypryś, radny PiS. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Radni PiS walczą o wprowadzenie karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych. Decyzja w rękach władz miasta.

- Chcemy wprowadzić w Rzeszowie “Rzeszowską Kartę Rodziny Wielodzietnej 3+”, która uprawniałaby rodziny posiadające przynajmniej trójkę dzieci do skorzystania z 50. proc. rabatów na bilety do ośrodków miejskich – mówi Jerzy Cypryś, radny PiS. Radni przygotowali już projekt uchwały, który przedstawią na najbliższej sesji Rady Miasta, czyli we wtorek (28 bm.).

Karta została podpatrzona w Przemyślu. – Tam działa już od roku i doskonale funkcjonuje – zachwala Cypryś. – Rodziców często nie stać na wychowywanie dziecka, dlatego muszą w końcu poczuć wsparcie ze strony władz miasta – dodaje.

Z karty będą mogły skorzystać rodziny, które posiadają przynajmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (jeśli dzieci się uczą, to obowiązuje górna granica wieku 25 lat).  Karta jest też adresowana do rodzin zastępczych. Co zyskają? – Rodziny będą mogły nabywać bilety w ośrodkach miejskich z 50-proc. bonifikatą – wyjaśnia Jerzy Cypryś.

Pomoc dla rodzin 3+
Karta będzie upoważniała do zniżki na bilety wstępu do obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które są w rękach władz miasta.

- Chcemy, żeby miesięczne bilety MPK, też były objęte 50-proc. zniżką – mówi Jerzy Cypryś. Radni zapowiadają, że będą walczyli o to, aby miasto zarezerwowało pieniądze na ten cel. W Przemyślu wystarczyło 100 tys. zł. – Trzeba będzie zrobić dokładne rozeznanie, ile takich rodzin jest w Rzeszowie i na tej podstawie obliczyć potrzebną kwotę – wyjaśnia Cypryś.

***
Władze miasta powinny pozytywnie rozpatrzyć projekt uchwały. Rodziny potrzebują wsparcia finansowego, a nie niepotrzebnych inwestycji.

Ewelina Nawrot

do “Rodziny wielodzietne mogą mieć 50-proc. upusty”

 1. marian

  Zawsze w takich przypadkach powinno brać się pod uwagę kryterium dochodowe. Inaczej nawet ci którzy tego nie potrzebują gdyż mają wysokie dochody będą z tego korzystać. A to już marnowanie pieniędzy.

  • mila

   Przy 3 nawet jak się ma wysokie dochody to liczy się każdy grosz.
   Tą trójkę trzeba wykarmić, ubrać wychować na ludzi i pomóc w starcie w przyszłości.
   Zresztą dzisiaj są dochody, jutro może ich nie być- przy 3 trzeba oszczędzać zawsze.
   Zniżka może przesądzić o tym czy pójdę z dzieckiem do muzeum lub inne ciekawe miejsce czy po prostu na plac zabaw.
   Żeby pójść na godzinę na basen w Rzeszowie /choć te baseny mamy naprawdę niespecjalne/ z 3 dzieci muszę zapłacić 23 złote /przy tylko jednej osobie dorosłej/.
   Raz w miesiącu przez rok to już prawie 280 zł I tak samo jest z wyjściami do muzeów, o kinie czy filharmonii nie wspominając. Zniżka pozwoliła by mi po prostu częściej odwiedzać takie miejsca.
   A jeśli boicie się pomagać patologii /sorry ale mam wrażenie, że także moje grzeczne, śliczne dzieci są tak postrzegane tylko dlatego że jest ich 3, a mają pracujących, nie pijących rodziców/
   to chyba zapewnienie ciekawego zajęcia i rozwijanie zainteresowań może mieć tylko dobry wpływ, prawda? No chyba, że wolicie żeby dzieci oglądały libacje pod blokiem zamiast uczestniczyć w zajęciach MDK bo dzięki karcie 3+ rodziców było na takie zajęcia stać.

 2. xyz

  Na pewno nie przejdzie, bo to pomysł PiS-u… :-(

 3. wels5

  A ja myślę, że będzie to doskonałe miejsce do nadużyć.

 4. rzeszowiak

  Dobra inicjatywa, tylko aby do zniżek na kulturalia koniecznie doszły na bilety autobusowe, każdy z takiej rodziny powinien mieć wyrobiony odpowiedni dokument na podstawie którego mógłby ustosunkować sie do zniżek.
  do P. Eweliny N. – „Rodziny potrzebują wsparcia finansowego, a nie niepotrzebnych inwestycji.”
  Zapewne wg Pani fontanna jest niepotrzebna ? a gdzie na wolnym powietrzu można fajnie spędzić obecnie czas, taka fontanna a w zasadzie kompleks wielu małych fontann wraz z główną dużą będzie wspaniałym miejscem na spędzenie miło wolnego czasu. Grill lub odpoczynek w parku stało sie dawno nudne musi być coś nietuzinkowego co przyciągnie również turystę.

 5. borjan

  pomysł może i dobry w założeniu ,ale jak tak czasem patrze na niektóre rodziny w swojej miejscowości ,które objęte sa pomoca np MOPSu to człowieka szlak trafia .Bo wyprawka do szkoły dziciom sie należy ,pomoc w zakupie opału na zimę też . dodatkowo caritac też im pomaga ,dostają tez dofinansowanie z MOPSu ,dzieci jedza w szkole za darmo posiłki .Wszystko OK bo pomoc się należy ,ale z drugiej strony patrząc to te dzieci maja najnowsze modele telefonów ,rodziców stać na papierosy i piwo ,a na dodatek dzieciaki opychaja sie chipsami i innymi pierdołami .To więc tak ma wyglądac pomoc ????? Czasem wiele rodzin ledwie wiąże koniec z końcem bez dodatkowej pomocy a takie rodziny uczy sie gnojarstwa ??? I jeszcze dofinansujcie im dopłatę do prądu i dajcie darmowe bilety MPK .Niech wiedzą że im sie należy ….Chory kraj

 6. kasia

  bardzo dobry pomysł

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.