Rogoźnica kosmodromem do przyszłości

Specjalna strefa ekonomiczna jest platformą do startu w kosmos nowoczesności.

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Rogoźnicy to 44 hektary uzbrojonego terenu. Już powstają tam obiekty 18 przedsiębiorstwa, a kolejne przygotowują się do zlokalizowania tam swoich zakładów. Już za rok w Rogoźnicy będzie pracował około 4 tys. ludzi, a to dopiero początek.

Od południa do rogoźnickiej strefy przylegają: autostrada A 4, i magistrala kolejowa E 30. Tworzą one transeuropejski korytarz transportowy TEN-T. Wschodnią granicą strefy są: droga krajowa nr 9 Rzeszów – Warszawa i linia kolejowa nr 71 Rzeszów – Ocice. W niedalekiej przyszłości będzie to szlak prowadzący przez Skarżysko Kamienną do Warszawy.

Obszar ten jest podstrefą mieleckiego EuroParku. Daje to inwestorom możliwość skorzystania z licznych ulg i ułatwień w podejmowaniu działalności. Osiemnaście firm, które rozpoczęły już budowę swoich zakładów w strefie, zaplanowało inwestycje za blisko 300 mln zł.

Inwestorzy mają zapewniony dostęp do infrastruktury drogowej, komunalnej, energetycznej i teletechnicznej. Powstają zakłady produkcyjne w różnych branżach przemysłu lekkiego, poligrafii i informatyki.
Podstawowym wymaganiem wobec wszystkich inwestorów jest bezwarunkowe spełnienie wszystkich norm ograniczających emisję hałasu i zanieczyszczeń. Strefa przemysłowa nie może bowiem szkodzić lasom, które ją otaczają. Te zielone kompleksy są i pozostaną azylem przyrody dla wszystkich, którzy po pracy zechcą odpocząć na łonie przyrody.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments