Rondo ma być gotowe do końca maja

Przy rondzie wykonywane są już ostatnie prace. Fot. B. Szlachcińska
Przy rondzie wykonywane są już ostatnie prace. Fot. B. Szlachcińska

RZESZÓW. Koszt inwestycji to ponad 2 mln 664 tys. zł.

Po latach próśb mieszkańców, w końcu przebudowywane jest skrzyżowanie ul. Wiktora i Pleśniarowicza obok byłej siedziby sklepu „Real”. Powstaje tam dwupasmowe rondo. Jak słyszymy w ratuszu, inwestycja ma być gotowa do końca maja.

Mieszkańcy od lat domagali się przebudowy tego skrzyżowania. Połączenie ulic Wiktora i Pleśniarowicza było dość specyficzne i często trudno nim było przejechać ze względu na duże natężenie ruchu z każdej strony. Krzyżówka miała cztery wloty, gdzie drogę główną stanowiła ul. Wiktora, zaś wloty boczne ul. Pleśniarowicza i drogi dojazdowej do centrum handlowego „Bi1” były podporządkowane znakami „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Na wlocie ul. Wiktora z centrum miasta zlokalizowana była zatoka autobusowa.

– Teraz powstaje tu rondo dwupasmowe. Mamy już warstwę ścieralną. Jezdnia jest już zakończona. Zostały jeszcze ścieżki rowerowe i chodniki do zrobienia. Mamy nadzieję, że do końca miesiąca zakończą się prace przy tej inwestycji – mówi Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Inwestycją za ponad 2 mln 664 tys. zł zajmuje się firma z Dębicy. Według harmonogramu, termin ukończenia planowany jest na czerwiec 2018 roku. W kolejnych latach miasto myśli o poszerzeniu ul. Wiktora i dalej ul. bł. Karoliny. Jak mówi Ustrobiński, specjalnie pod budowę drugiej nitki ul. bł. Karoliny został pozostawiony szeroki pas zieleni na przyszłość.

Blanka Szlachcińska

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Karl KrematorzystabetonQdertyedekasa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Słoiki z Projektanta teraz muszą jeździć kanałami albo przez inne ulicę,co by się nie spóźnić do roboty…Będzie cyrk jak zaczną się ,,wiejskie wyścigi” z pasa do B-1 już widzę te stłuczki…Zrobić tam światła bo się kaleki drogowe wyzabijają.

beton
Gość
beton

Kto to wymyślił???? Rondo dwupasmowe a ulice dolotowe do ronda jednopasmowe – normalnie „genialne” rozwiązanie. I to za tyle kasy, no i już o trzeci rok budowa zahacza (zaczęła się w 2016r). Temu geniuszowi bym poradził aby w pobliżu wybudować ambulatorium i posterunek policji, bo przy obecnej „kulturze jazdy” na rondzie tym będzie z pewnością wiele kolizji i wypadków. Pozdrawiam jadących prawym pasem na trzeci zjazd – może kiedyś dorosną do techniki, która jak widać ich wyprzedziła.

edek
Gość
edek

jeszcze tylko nauczcie „kierowców” jeździć po rondzie (w szczególności opuszczać bezpiecznie rondo z zewnętrznego pasa a nie na „pałę” z wewnętrznego) i będzie git.

asa
Gość
asa

Kto projektował nowe skrzyżowanie w Zwięczycy, to rozwiązanie czysta głupota, żaden kierunek nie jest bezkolizyjny do nowej 19 aż przez 2 ronda przy czym z 19 bardzo ciężko się włączyć z uwagi na duży ruch od Boguchwały na wprost do Boguchwały też rondo. Po co wydano miliony złotych jak to żadne ułatwienie.

Noname
Gość
Noname

Wybory się zbliżają ???

Qderty
Gość
Qderty

A co mają wybory do realizowanych inwestycji. To lepiej aby te rondo było wybudowane po wyborach aby nikt nie zarzucał takich bzdur ??