Rondo na Krakowskiej zbyt wąskie?

W połowie miesiąca rondo na ul. Krakowskiej ma być już gotowe. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Kontrowersje wokół ronda powstającego u zbiegu ul. Krakowskiej i Kwiatkowskiego.

Zbliża się koniec prac przy budowie nowego ronda w Dębicy. Tymczasem pojawiły się wątpliwości, czy nowe rondo nie jest aby zbyt wąskie. W ratuszu zapewniają, że wszystko jest w porządku, a wykonawca zapowiada koniec robót na 15 listopada.
Budowane rondo ma za zadanie ułatwić wyjazd tirom i pojazdom ponadnormatywnym z ul. Kwiatkowskiego, przy której mieści się Stomil oraz inne zakłady. Okoliczni mieszkańcy oraz część dębickich radnych zaczęli się jednak obawiać, że rondo jest za wąskie i ciężkie pojazdy nie mieszczą się na nim.

- Docelowo asfalt zrówna się z nakładką z kostki granitowej na środku ronda – wyjaśnia Jerzy Gągała, zastępca burmistrza Dębicy.

Środek ronda będzie mógł być wykorzystany jako jezdnia dla dużych i długich pojazdów, takich jak tiry. Według ratusza rondo więc nie będzie zbyt wąskie. Z kolei wykonawca, czyli firma Skanska, deklaruje, że do 15 listopada wszystkie prace na rondzie będą ukończone. Prace przy budowie nawierzchni ronda mogą być skończone jeszcze w tym tygodniu. Wtedy całą jezdnia będzie oddana do ruchu.

ArtG

do “Rondo na Krakowskiej zbyt wąskie?”

 1. K.Bimbała

  Bardzo Panu dziękuje za poważne potraktowanie sprawy tych świateł i ogólnie rozwiązania kwestii drążności ruch w centrum Dębicy , które jest spowodowane opieszałością burmistrza miasta (podobnego do HGW w W-ie) jeśli jego działalność modernizacyjna i zarazem inwestycyjna sprowadzała w tym roku do modernizacji jednego wiaduktu (przy pomocy PKP) i budowy ronda na Sandomierskiej . To fakt że nie dziennikarze powinni nadawać rytm realizacji poszczególnych inwestycji i remontów , ale ludzie biorący za to sowite wynagrodzenia z budżetu. dziennikarze powinni i mogą opisywać kolejne kolizje i wypadki tam powstające na skutek niewystarczających działań służb. Dam przykład z wczoraj: jest niby wielki mecz derbowy ligi okręgowej Wisłoka -Igloopol !!!! , przekładany z inicjatywy policji właśnie na środę (targową) . I co widzimy na sąsiadujących ulicach (RYNEK, KOLEJOWA, GŁOWACKIEGO) konna eskorta policji na koniach (ok.13-tej) polewaczka milicyjna z czasów wczesnych stanu wojennego z trudem krążąca po ulicach wraz z asysta dwóch radiowozów (oprócz kilkunastu innych obsługujących sam konwój) . Co mógł sobie pomyśleć zwykły obywatel ??- uciekać, bać się pokazu siły w stosunku do ponoć ogółu 600-set kibiców na stadionie) przed Dniem Niepodległości , czy może popukać w czoło nad przesadą wydatkowania grubej forsy Policji w stosunku do potrzeb właściwej , niezbędnej prewencji. O zakłóceniach komunikacji nawet nie piszę , bo mnie wstyd! Równie serdecznie pozdrawiam za wspólne przemyślenia na ten temat.

 2. K.Bimbała

  Kiedy wreszcie włączycie światła sygnalizacyjne na ul KOŚCIUSZKI ???????

  • Artur Getler

   Szanowny Panie K.Bimbało,
   W odpowiedzi na Pana pytanie śpieszę z odpowiedzią.Sprawę poruszałem już kilkakrotnie w papierowym wydaniu Super Nowości. Otóż jeżeli chodzi o światła na Kościuszki to zostały wyłączone w związku z natężeniem ruchu na tej ulicy, które drastycznie wzrosło w trakcie zamknięcia wiaduktu na ul Świętosława. Według Powiatowego Zarządu Dróg na Kościuszki zaczęły się tworzyć korki w zasadzie stała cała droga od Rzeszowskiej do ronda na skrzyżowaniu z Jana Pawła II. Dlatego Powiatowy Zarząd Dróg (zarządca drogi) w porozumieniu z ratuszem i policją zdecydowali powierzyć rozwiązanie korków w ręce… kierowców. Wyłączono światła i kierowcy na Kościuszki, Głowackiego i Słonecznej są zdani na swoją uprzejmość i zdrowy rozsądek. Z tym jest rożnie, ale wracając do świateł. Po otwarciu przejazdu pod wiaduktem na ul. Świętosława zamknięto przejazd na Sandomierskiej. Część kierowców będzie więc objeżdżać Sandomierska przez Świętosława, cześć, przez Kościuszki. Zarządcy drogi deklarowali, że po otwarciu wiaduktu na Świętosława rozważą przywrócenie świateł na Kościuszki. Podkreślam „rozważą” ma to zależeć m. in. od tego jak rozłoży się ruch po otwarciu Świętosława a zamknięciu Sandomierskiej. Nie omieszkam zapytać w Powiatowym Zarządzie Dróg, oraz w ratuszu o tę sprawę. Postanowiłem jednak dać urzędnikom trochę czasu na owo rozważenie. W każdym razie o temacie świateł na ul. Kościuszki pamiętam i z pewnością do niego wrócę. Panu zaś dziękuję za przypominanie. Chociaż jako kierowca pamiętam o nim doskonale :)
   Pozdrawiam,
   Artur Getler

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.