Rondo na Krakowskiej zbyt wąskie?

W połowie miesiąca rondo na ul. Krakowskiej ma być już gotowe. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Kontrowersje wokół ronda powstającego u zbiegu ul. Krakowskiej i Kwiatkowskiego.

Zbliża się koniec prac przy budowie nowego ronda w Dębicy. Tymczasem pojawiły się wątpliwości, czy nowe rondo nie jest aby zbyt wąskie. W ratuszu zapewniają, że wszystko jest w porządku, a wykonawca zapowiada koniec robót na 15 listopada.
Budowane rondo ma za zadanie ułatwić wyjazd tirom i pojazdom ponadnormatywnym z ul. Kwiatkowskiego, przy której mieści się Stomil oraz inne zakłady. Okoliczni mieszkańcy oraz część dębickich radnych zaczęli się jednak obawiać, że rondo jest za wąskie i ciężkie pojazdy nie mieszczą się na nim.

– Docelowo asfalt zrówna się z nakładką z kostki granitowej na środku ronda – wyjaśnia Jerzy Gągała, zastępca burmistrza Dębicy.

Środek ronda będzie mógł być wykorzystany jako jezdnia dla dużych i długich pojazdów, takich jak tiry. Według ratusza rondo więc nie będzie zbyt wąskie. Z kolei wykonawca, czyli firma Skanska, deklaruje, że do 15 listopada wszystkie prace na rondzie będą ukończone. Prace przy budowie nawierzchni ronda mogą być skończone jeszcze w tym tygodniu. Wtedy całą jezdnia będzie oddana do ruchu.

ArtG

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
K.BimbałaArtur Getler Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Bardzo Panu dziękuje za poważne potraktowanie sprawy tych świateł i ogólnie rozwiązania kwestii drążności ruch w centrum Dębicy , które jest spowodowane opieszałością burmistrza miasta (podobnego do HGW w W-ie) jeśli jego działalność modernizacyjna i zarazem inwestycyjna sprowadzała w tym roku do modernizacji jednego wiaduktu (przy pomocy PKP) i budowy ronda na Sandomierskiej . To fakt że nie dziennikarze powinni nadawać rytm realizacji poszczególnych inwestycji i remontów , ale ludzie biorący za to sowite wynagrodzenia z budżetu. dziennikarze powinni i mogą opisywać kolejne kolizje i wypadki tam powstające na skutek niewystarczających działań służb. Dam przykład z wczoraj: jest niby wielki… Czytaj więcej »

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Kiedy wreszcie włączycie światła sygnalizacyjne na ul KOŚCIUSZKI ???????

Artur Getler
Gość
Artur Getler

Szanowny Panie K.Bimbało, W odpowiedzi na Pana pytanie śpieszę z odpowiedzią.Sprawę poruszałem już kilkakrotnie w papierowym wydaniu Super Nowości. Otóż jeżeli chodzi o światła na Kościuszki to zostały wyłączone w związku z natężeniem ruchu na tej ulicy, które drastycznie wzrosło w trakcie zamknięcia wiaduktu na ul Świętosława. Według Powiatowego Zarządu Dróg na Kościuszki zaczęły się tworzyć korki w zasadzie stała cała droga od Rzeszowskiej do ronda na skrzyżowaniu z Jana Pawła II. Dlatego Powiatowy Zarząd Dróg (zarządca drogi) w porozumieniu z ratuszem i policją zdecydowali powierzyć rozwiązanie korków w ręce… kierowców. Wyłączono światła i kierowcy na Kościuszki, Głowackiego i Słonecznej… Czytaj więcej »