Rosja wykończy nas podwyżkami cen gazu!

PODKARPACIE. Za miesiąc gaz podrożeje o około 10 proc. Następna duża podwyżka cen błękitnego paliwa nastąpi jesienią.

O ponad sto złotych więcej niż przed rokiem zapłacą w tym roku za gaz mieszkańcy, którzy używają gazu do gotowania i ogrzewania wody w piecykach łazienkowych. Ci, którzy gazem ogrzewają swoje domki, muszą się przygotować na dużo większy wydatek. Gaz podrożeje już od 1 czerwca, ale to nie koniec podwyżek. Kolejny wzrost cen nastąpi jesienią i będzie to znaczny skok w górę. Czyje portfele wytrzymają tę galopadę cen?

500 dolarów za 1000 metrów sześciennych. Tyle w grudniu tego roku będą musieli zapłacić odbiorcy z Europy za rosyjski gaz. Tak prognozuje Aleksy Miller, szef Gazpromu. Teraz za Polska płaci 336 dolarów za tysiąc metrów sześciennych gazu. Gigantyczna, bo aż 50-procentowa, podwyżka uderzy w Polskę w samym środku zimy.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotek
Piotek
9 lat temu

Bardzo „wysoki” poziom dyskusji , prawdziwie polski.

magda
magda
9 lat temu

Jak ja jestem moherem to ty pryszczaty jesteś wypierdkiem salina ty i twoi znajomi robią wszystko by naród był skłócony lub osłaniał interesy obcych narodów bo dla was liczy się tylko wasze koryto , uważaj żebyś się nie udławił własnym jadem bo nie było by z czego pośmiać , chociaż twoim bliskim nie jest do śmiechu , nie dziwie sie

pryszczaty
pryszczaty
9 lat temu

magdusiu,może masz więcej informacji ponieważ możesz być bliżej tego posła ziemi przeworskiej-wiesz tego od helu w Tupolewie.Właśnie głównie o te gazy hele i jakieś inne podobno rozpylone tam i wtedy no i buuuum zrobił samolocik-daj głos-to jest neews miesiąca-nawet maja.A, wiem iż pewne środowiska mają informacje na ten temat.Opowiedz o tym gazowaniu a, wdzięczność okazę

pryszczaty
pryszczaty
9 lat temu

hahahaha, moherowa Magdo-gdybyś potrafiła logicznie myśleć to nie postrzegano by cię jako zamuleńca.Ludziska mają jednak rózniste spaczenia lecz ta światła część jest na tyle tolerancyjna że pozwala się wyszumieć gawiedzi.A, niech tam -matka natura sama eliminuje osobniki szkodliwe.Tak ,kumotrze =ZGRZYT=masz rację -okazja czyni złodzieja.To też nasza polska specjalność.

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Dobrze liczy Piotr, prawdziwy haracz ściągają rodzimi złodzieje. Gaz dla Rosjan w ich kraju jest tanim paliwem. Palenie naszym rodzimym węglem, na który mało kogo stać, kosztuje tyle co palenie rosyjskim gazem. Jak zaczną eksploatować nasze pokłady gazu łupkowego, będzie z pewnością cena większa, niż kupowany na rynkach światowych. Polskie społeczeństwo, przez swoje skłócenie, jest łatwym obiektem do skubania, nawet na cukrze.

magda
magda
9 lat temu

pryszczaty profesorku który sam się za profesorka podajesz ,a nigdy przy nim nie stałeś, kto ma cokolwiek w głowie to wie ze to co opowiadasz to spekulacje obronne tuskowskiego rządu który dąży do unicestwienia Narodu Polskiego ,co by obecny rząd nie robił ,wszystko jest robione z niekorzyścią dla polski .A zrzucanie odpowiedzialności za swoje celowe działania na Kaczyńskiego jest manipulacja która jest charakterystyczna dla zakłamanej działalności bolszewickiej , która przez wiele lat karmiła nas kłamstwami o swej wielkiej przyjaźni .proponuje ci pryszczaty z tymi bajkami udać się do przedszkola te dzieci może będą w to wierzyć

Rzeszowianka
Rzeszowianka
9 lat temu

a kto to się chwalił, że wynegocjował doskonałe warunki dostaw gazu na 30 lat??? po stałej cenie??? co to za ściema była. Ten kraj, a właściwie ci ludzie, którzy rządzą doprowadzą go niedługo do zapaści, ciekawe ile ludzie jeszcze to wytrzymają?

pryszczaty
pryszczaty
9 lat temu
Reply to  Rzeszowianka

faj duli faj duli faj-Polska po działaniach Kaczyńskich i odstąpieniu od gaz-rury via Bałtyk nie została objęta unormowaniami cenowymi dla potentatów hurtowych w zakupie-traktowani jesteśmy jak pojedyńczy odbiorca skądś tam.Ceny gazu przesyłanego tą rurą będą dużo niższe-my zaś pozostajemy na przesyle starym rurociągiem i nie jesteśmy traktowani jak odbiorca strategiczny-ma to również zasadniczy wpływ na cenę surowca ,ewentualne braki będziemy uzupełniać zakupem gazu od Niemców z bałtyckiej rury.Pawlak nie miał żadnego ruchu w negocjacjach gdyż postawiony został pod ścianą i aby w tej sytuacji zabezpieczyć ciągłość dostaw podpisał co mu narzucono.Wot i wsio

pryszczaty
pryszczaty
9 lat temu

to są efekty kaczych wojenek.Cała Europa zasilana będzie gazem rosyjskim z rurociągu północnego po dnie Bałtyku,myśmy się wypięli bo były utopijne wizje gazu norweskiego a w rzeczywistości i tak będziemy korzystać z gaz-rury via Bałtyk kupując gaz od Niemców po doliczeniu haraczu.I tak to wychodzimy na obrażeniu się tych nielotów na rosyjski gaz-zresztą ten krótki co prawda okres tych rządów narobił wiele zamieszania nie tylko w tej dziedzinie-na szczęście powoli odkręcamy ten niechlubny czas i normujemy stosunki między naszymi narodami a, już zupełne poronienie umysłu to budowa gazoportu w Świnoujściu i transport gazu statkami z blizej nie określonych złóż-no ale… Czytaj więcej »

xyz
xyz
9 lat temu
Reply to  pryszczaty

Pogięło cię??? Skąd ty takie bzdury bierzesz????

Piotr
Piotr
9 lat temu

Czyli obecnie wychodzi 89 groszy za metr sześcienny
Po podwyżce będzie to 1.325 zł za metr sześcienny
Moja faktura ostatnia (taryfa W1) to 73 metry sześcienne za 170.47 zł – wypada 2.335 zł za metr sześcienny.
Podsumowując, wydobycie gazu i przesłanie go przez pół świata do granic Polski stanowi 38% mojej ceny.

Nie straszcie mnie Rosjanami, złodzieje !!!!

bob
bob
9 lat temu

Przecież to STRAŻAK PAWLAK Z PSL-a ustalał ceny