Rosną szeregi zawodowej armii

NOWA DĘBA. 159 rezerwistów z NSR stało się szeregowymi zawodowymi

W obecności ministra obrony Bogdana Klicha, w piątek w Nowej Dębie 159 żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych z całego kraju zostało przyjętych do korpusu szeregowych zawodowych. Wśród nich jest około 100 podhalańczyków.

Uroczystość na poligonie w Nowej Dębie zakończyła etap szkolenia wyrównawczego kandydatów ubiegających się o możliwość kontynuowania służby w charakterze szeregowych zawodowych. Żołnierze otrzymali Kodeks Honorowy Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego oraz oznaki rozpoznawcze macierzystych jednostek. To pierwsza tego typu uroczystość w historii Wojska Polskiego.

– Po raz pierwszy aktywni rezerwiści – po spełnieniu określonych warunków – zostali powołani do wojska zawodowego – powiedział minister Bogdan Klich. – Nasz eksperyment związany z Narodowymi Siłami Rezerwowymi uzyskuje nowy wymiar. Jest to otwarcie drzwi do służby zawodowej. Od dziś każdy żołnierz Narodowych Sił Rezerwowych będzie wiedział, że jeżeli wykaże się odpowiedzialnością, kompetencjami, zdolnościami i lojalnością, będzie mógł wstąpić do zawodowego Wojska Polskiego.

Wśród żołnierzy wstępujących w szeregi zawodowej armii było ok. 100 przyjętych do różnych jednostek wchodzących w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments