Rośnie rzeszowskie lotnisko

Na szkielecie budynku nowego terminalu pasażerskiego montowane są łukowe elementy konstrukcji efektownego dachu.

JASIONKA. W lipcu będą gotowe płyty postojowe, a w grudniu terminal

Lotnisko w Jasionce jest wielkim placem budowy. Prace budowlane prowadzone są tak, że nie zakłócają codziennej obsługi samolotów i pasażerów, a tych stale przybywa. Najbardziej widoczne są budowy płyt postojowych dla samolotów i gmachu nowego terminalu pasażerskiego. Obie inwestycje, o wartości ponad 131 mln zł, realizuje Skanska.

Płyty: postojowa i do odladzania, a także terminal, to dla rozwoju rzeszowskiego lotniska budowy strategiczne. Trwa też budowa nowej strażnicy dla lotniskowej straży pożarnej, latem zacznie się budowa nowej wieży kontroli lotów, a jesienią równoległej do pasa startowego drogi kołowania i jej łączników z drogą startową. Wartość realizowanych i przygotowywanych inwestycji przekracza 200 mln zł.

Więcej w Super Nowościach

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lucyna
lucyna
9 lat temu

jak bedzie z lotami do Wloch,to wstyd ze tak duzo ludzi lata z Balic lub z Katowic ,przeciez do Madrytu sa loty ,a dlaczego do Rzymu nie ma ,ludzie to wstyd na taki piekny Rzeszow ze tyle komplikacji

Michal
Michal
9 lat temu

pozytywnie…rozbudowa lotniska jasionka -rzeszow. bedzie wiedzej przyjmowanych lotow.

Jan
Jan
9 lat temu

W sąsiednim Lublinie lotnisko pasażerskie dopiero powstaje. I od razu zaplanowano tam wygodne połączenie kolejowe z lotniska do centrum miasta. Takie połączenie od lat funkcjonuje już w Krakowie, a bilet kolejowy prosto do podkrakowskich Balic można kupić np. na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie.

A może i u nas udałoby się sprawnie połączyć Jasionkę jakimś szynobusem z centrum miasta? Urzędnicy Marszałka powinni o tym pomyśleć!

janusz
janusz
9 lat temu

TO WSZYSTKO NA 3 SAMOLOTY DZIENNIE?!?!?!?!?!?

janles62
janles62
9 lat temu
Reply to  janusz

z Krakowa do warszawki bilet jest 50% tańszy- dziwne że ludziska wsiadają w auta lub pociągi

Ola
Ola
9 lat temu
Reply to  janusz

3 samoloty dziennie jest tylko do warszawy, jak sie nie orientujesz to się nie wypowiadaj.