Rośnie rzeszowskie lotnisko

Na szkielecie budynku nowego terminalu pasażerskiego montowane są łukowe elementy konstrukcji efektownego dachu.

JASIONKA. W lipcu będą gotowe płyty postojowe, a w grudniu terminal

Lotnisko w Jasionce jest wielkim placem budowy. Prace budowlane prowadzone są tak, że nie zakłócają codziennej obsługi samolotów i pasażerów, a tych stale przybywa. Najbardziej widoczne są budowy płyt postojowych dla samolotów i gmachu nowego terminalu pasażerskiego. Obie inwestycje, o wartości ponad 131 mln zł, realizuje Skanska.

Płyty: postojowa i do odladzania, a także terminal, to dla rozwoju rzeszowskiego lotniska budowy strategiczne. Trwa też budowa nowej strażnicy dla lotniskowej straży pożarnej, latem zacznie się budowa nowej wieży kontroli lotów, a jesienią równoległej do pasa startowego drogi kołowania i jej łączników z drogą startową. Wartość realizowanych i przygotowywanych inwestycji przekracza 200 mln zł.

Więcej w Super Nowościach

Krzysztof Rokosz

do “Rośnie rzeszowskie lotnisko”

 1. lucyna

  jak bedzie z lotami do Wloch,to wstyd ze tak duzo ludzi lata z Balic lub z Katowic ,przeciez do Madrytu sa loty ,a dlaczego do Rzymu nie ma ,ludzie to wstyd na taki piekny Rzeszow ze tyle komplikacji

 2. Michal

  pozytywnie…rozbudowa lotniska jasionka -rzeszow. bedzie wiedzej przyjmowanych lotow.

 3. Jan

  W sąsiednim Lublinie lotnisko pasażerskie dopiero powstaje. I od razu zaplanowano tam wygodne połączenie kolejowe z lotniska do centrum miasta. Takie połączenie od lat funkcjonuje już w Krakowie, a bilet kolejowy prosto do podkrakowskich Balic można kupić np. na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie.

  A może i u nas udałoby się sprawnie połączyć Jasionkę jakimś szynobusem z centrum miasta? Urzędnicy Marszałka powinni o tym pomyśleć!

 4. janusz

  TO WSZYSTKO NA 3 SAMOLOTY DZIENNIE?!?!?!?!?!?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.