Rosti Mepal przedstawia Modul, kolekcję puszek i pudełek do przechowywania żywności, która wypełnią lodówkę i półki w kuchni kolorami

Dobrze urządzona kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jeśli ustalisz, gdzie znajdują się wszystkie produkty i akcesoria, łatwiej będzie ci zaprowadzić porządek. W zorganizowanej kuchni nie powinno zabraknąć puszek i pudełek do przechowywania żywności.

Jedna z zasad dotyczących organizacji kuchni brzmi „Wprowadź podział na strefy”. W strefie nr 1 możesz przechowywać jedzenie i półprodukty spożywcze. Strefę nr 2 przeznacz na przygotowanie posiłków, gotowanie i pieczenie oraz wszystkie niezbędne do tego akcesoria. W strefie nr 3 mogą znaleźć się zlew, zmywarka oraz wszelkie przedmioty i środki niezbędne do sprzątania. Strefa do przechowywania żywności to miejsce zarówno na lodówkę, jak i na szafki z produktami do gotowania.

Przechowywanie produktów sypkich

W przypadku produktów sypkich – takich jak mąka, bułka tarta, kasza i ryż – najważniejsze jest zapewnianie im świeżości na jak najdłuższy czas. Dlatego do ich przechowywania najlepiej wybrać szklane lub plastikowe pojemniki lub puszki ze szczelnym zamykaniem. Przy wyborze pojemnika kieruj się jakością materiału, z jakiego jest wykonany, oraz pojemnością. Niektóre pojemniki, takie jak Rosti Mepal z kolekcji Modul, możesz kupić w zestawie.

Lunch boxes with food ready to go for work or school, ahead meal preparation or dieting concept

Przechowywanie żywności w lodówce

Cyrkulacja powietrza w lodówce sprawia, że przechowywane w niej produkty zaczynają obsychać. Aby temu zapobiec, zaopatrz się w odpowiednie pojemniki. Większość produktów spożywczych można przechowywać w plastikowych pudełkach. Przed zakupem zwróć uwagę, czy pojemnik, który wpadł ci w oko, ma atest uprawniający do kontaktu z żywnością.

Pudełka na jedzenie (lunchboxy)

Jeśli rano nie masz czasu lub chcesz dłużej pospać, możesz przygotować posiłek, który w lodówce będzie na ciebie czekać. Potem po prostu zabierzesz go do szkoły lub pracy w specjalnym pudełku. Lunchbox powinien być dopasowany do twojej ulubionej przekąski. Możesz wybierać spośród tzw. „śniadaniówek”, pojemników z przegródkami czy też kubków na zupy. Jeśli zabraknie ci pomysłu, co włożyć do nowego lunchboxa, poszukaj podpowiedzi w artykule „Jak wykonać szybkie przekąski do pracy – 5 przepisów na fitness lunch box”.

School lunch box with sandwich, vegetables, water, almonds and fruits on black chalkboard. Healthy eating habits concept – background layout with free text space. Flat lay composition (top view).

Szczelne, solidne pojemniki i puszki do przechowywania żywności pomogą wprowadzić ład do kuchni. Odpowiednio dobrane, z pewnością posłużą ci przez wiele lat.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o