Roszady w Radzie Miasta

Czesław Chlebek i Bogusław Sak z Rozwoju Rzeszowa to radni którzy praktycznie zawsze głosują tak jak chce prezydent Tadeusz Ferenc.

RZESZÓW. Jak już informowaliśmy, pięciu radnych proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa opuściło ten klub i założyło nowy pod szyldem SLD. Tworzą go Konrad Fijołek, Grzegorz Budzik, Beata Ratajczak, Wiesław Buż i Marta Niewczas. Przewodniczącym został Grzegorz Budzik. Radni SLD będą nadal popierać Tadeusza Ferenca.

Okrojony Rozwój Rzeszowa stopniał 6 osób. Jego szefem był Konrad Fijołek. Dlatego, także tu doszło do wyboru przewodniczącego. Został nim znany z bezkrytycznego podejścia do rządów Ferenca, Czesław Chlebek. Jak wieść gminna niesie, do tej roli wyznaczył go podobno sam prezydent.

Teraz w trzyosobowym prezydium Rady Miasta swoich reprezentantów ma tylko PO (Andrzej Dec, przewodniczący) oraz SLD (Konrad Fijołek i Marta Niewczas, wiceprzewodniczący). Swojego wiceprzewodniczącego nie ma już więc Rozwój Rzeszowa, nie ma go też od początku kadencji PiS. Ten ostatni klub zabiega o powołanie na to stanowisko Waldemara Szumnego. Jednak na wtorkowej sesji, już po raz drugi w ostatnim okresie, głosami pozostałych klubów radni nie zgodzili się na ten wybór.
PiS deklaruje, że będzie zgłaszać kandydaturę Szumnego aż do skutku.

kk

do “Roszady w Radzie Miasta”

  1. MACIORA

    TE RADY MIAST TO BYM POGONIŁ NA CZTERY WIATRY,KOSZTUJE TO TO MILIARDY ROCZNIE, NIEROBY, CWANIAKI I TYLE!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.