Rowerem śladami walk Wojciecha Lisa

Wojciech Lis „Mściciel” (w środku), legendarny żołnierz ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej. Fot. Archiwum

MIELEC. Miłośników jednośladów i lokalnej historii czeka nie lada gratka. Chodzi o sobotni (9 bm.) rajd rowerowy śladami Wojciecha Lisa (1913-48) „Mściciela”, legendarnego Żołnierza Niezłomnego ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej. Impreza jest otwarta i bezpłatna.

Cykliści wyruszą o godz. 10.30 z Placu Armii Krajowej w Mielcu, skąd skierują się na polanę w Szydłowcu – tam wezmą udział w uroczystościach sadzenia Dębów Pamięci. Kolejnym przystankiem rajdu będzie leśniczówka Pateraki (miejsce śmierci Wojciecha Lisa) – tam odbędzie się wspólne ognisko. Stamtąd rowerzyści wrócą lasami do Mielca.

– Jedziemy na własną odpowiedzialność, dzieci do 18 lat muszą być pod opieką rodziców lub posiadać ich pisemną zgodę na udział w rajdzie – podkreślają organizatorzy. – Na drogach publicznych przestrzegamy zasad ruchu drogowego. Z kolei na traktach leśnych nie wyprzedzamy się i zachowujemy należytą odległość od siebie. Zgłaszając swój udział w rajdzie, wyrażamy tym zgodę, na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o