Rowerem z Soliny do Zakopanego?

Nowa trasa rowerowa będzie sporą atrakcją w regionie.

PODKARPACIE, MAŁOPOLSKA. Stowarzyszenie Aktywny Beskid zbiera podpisy pod petycją na rzecz budowy rowerostrady łączącej dwa województwa.

Stowarzyszenie Aktywny Beskid Miłośnicy chce stworzenia tras rowerowych łączącychch Zakopane z Soliną. Jak? Konieczne jest utworzenie dwóch tras rowerowych – Velo Karpatia i Velo San, które Velo Dunajec mają nas połączyć z Małopolską. Inicjatorzy pomysłu apelują o podpisanie petycji popierającej inicjatywę.

Miłośnicy rowerów łączą siły i wspólnie z 8 innymi stowarzyszeniami będą zbierać podpisy w różnych miastach na Podkarpaciu. Petycja dostępna jest również online, dlatego każdy nas może pomóc i oddać swój głos na rzecz budowy dwóch tras rowerowych w obrębie województwa podkarpackiego, tj. Velo Karpatia oraz Velo San. Odcinki te będą wchodzić w skład docelowej trasy, łączącej Solinę z Zakopanem. Velo Karpatia obecnie znajdująca się w sferze planowania, ma mieć swój początek na granicy województwa małopolskiego, tj. miasto Biecz w gminie Skołyszyn. Następnie ma przebiegać w kierunku wschodnim, przez Jasło, Krosno, Rymanów w kierunku Sanoka, gdzie ma się kończyć i płynnie łączyć z kolejną, nowo powstającą trasą rowerową – Velo San. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną Sanu pojedziemy przez Zagórze, Lesko, aż do Zalewu Solińskiego. W planach jest także połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa. Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

– Przed nami dużo pracy, aby powstała ww. trasa rowerowa. Każdy głos poparcia ma znaczenie i jest na wagę złota. Z Państwa wsparciem osiągniemy cel i w najbliższej przyszłości, wszyscy będziemy mieli możliwość jazdy rowerem w gronie rodziny oraz przyjaciół, bezpiecznymi drogami rowerowymi do tak atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Solina czy Zakopane – podkreśla Stowarzyszenie Aktywny Beskid.

wk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o