Rowerzyści z Podkarpacia dotarli do Santiago de Compostela!

Fot. www.santiago2012.pl

PODKARPACIE, HISZPANIA. Wyruszyli z Przemyśla. Po drodze odwiedzili Jasną Górę, Einsiedeln (Szwajcaria), Le Puy i Loudes (Francja).

9 sierpnia o godz. 22.30 po blisko 40 dniach rowerowej pielgrzymki stanęli przed słynną hiszpańską katedrą, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Co czuli? – Brak nam słów. DEO GRATIAS! – komentowali na gorąco Marcin Gwizdak i Mateusz Korbecki z ZHR.

Marcin ma 29 lat, Mateusz – 19. W ciągu 37 dni pokonali na rowerach dystans 4100 km! Dlaczego podjęli się tej wyprawy? Bynajmniej nie tylko dla własnej satysfakcji. – Naszym trudem pielgrzymkowym chcieliśmy zachęcić do wsparcia jednego z dzieł misyjnych oo. kapucynów. Prosimy o modlitwę i pomoc finansową dla misjonarzy. Może nasza pielgrzymka zwróci uwagę na ich dzieło i pomoże sfinansować budowę studni w Czadzie – tłumaczą podkarpaccy pielgrzymi.

Obecnie dzielni rowerzyści już wracają do Polski. Honorowy patronat nad ich wyprawą sprawował arcybiskup Józef Michalik. Swoimi wrażeniami z podróży Mateusz i Marcin z dzielili się na bieżąco na stronie www.santiago2012.pl

Etapy podróży Mateusza i Marcina:
Etap 1 cz. 1 – POLSKA: Przemyśl – Jasna Góra
353 km – około 3 dni 0 godzin
Etap 1 cz. 2 – POLSKA: Jasna Góra – granica PL-CZ
244 km – około 2 dni 2 godziny
Etap 2 – CZECHY
505 km – około 4 dni 9 godzin
Etap 3 – NIEMCY
Etap 4 – SZWAJCARIA
Etap 5 – FRANCJA
925 km – około 8 dni 1 godzina
Etap 6 – HISZPANIA
849 km – około 12 godzin 55 min

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments