Rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

Fot. Centralne Biuro Śledcze

RZESZÓW. Zatrzymano 52 osoby, w tym 2 liderów (obydwaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy), którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nielegalnego hazardu.

Grupa stworzyła sieć dystrybucji urządzeń – terminali internetowych, na których odbywały się nielegalne gry hazardowe. Do tych celów wykorzystywano jeden z podmiotów gospodarczych z terenu Śląska, który oficjalnie zajmował się produkcją i dystrybucją terminali internetowych na teren Polski.

Lider grupy i upoważnieni przez niego członkowie w każdej chwili, wykorzystując sieć internetową posiadali możliwość wyłączenia sygnału dla danego terminala. Sytuacja taka miała miejsce w chwili, kiedy dostawali informację np o kontroli w lokalu, czy też próbie zabezpieczenia takiego urządzenia przez Policję lub Urząd Celny. Odłączenie sygnału powodowało, że terminal nie posiadał w swojej pamięci żadnych danych, które potwierdzałyby jego wykorzystanie jako automatu do gier hazardowych.

Proceder grupy przynosił ogromne zyski finansowe, zwłaszcza liderom i tzw. operatorom, czyli osobom, których zadaniem było obsługiwanie poszczególnych lokali

Jedno urządzenie mogło generować do kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie w zależności od atrakcyjności lokalizacji punktu.

Osobą numer jeden w grupie był 40-letni mieszkaniec Gliwic, Dariusz Ch. główny udziałowiec znanej firmy organizującej walki MMA, któremu został również przedstawiony zarzut prania brudnych pieniędzy.

W śledztwie  podejrzanych jest łącznie 60 osób. To już druga sprawa dotycząca hazardu internetowego prowadzona przez rzeszowski CBŚ. W ubiegłym roku przeprowadzona została pierwsza tego typu akcja, w ramach której zatrzymano 68 osób, w tym 3 liderów grupy, której główna siedziba znajdowała się na Podkarpaciu.

pad/KWP

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments