Rozbudowa al. Sikorskiego na ukończeniu

Aleja Sikorskiego będzie gotowa do końca listopada. Fot. Wit Hadło

Aleja Sikorskiego będzie gotowa do końca listopada. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 20 mln zł.

W sierpniu 2016 roku rozpoczął się trzeci etap przebudowy al. gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie. Droga zyska finalnie cztery pasy ruchu, chodnik i ścieżkę rowerową. Drogowcy kończą już prace. Do końca listopada ulica zostanie odebrana.

- Rozbudowa al. Sikorskiego jest na etapie robót wykończeniowych. Wykonana została warstwa ścieralna, tzw. cicha, która zmniejsza natężenie hałasu o 3 db. Odbiór inwestycji nastąpi pod koniec miesiąca – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Droga jest rozbudowywana na długości przeszło 2,3 km, od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta, w kierunku Tyczyna. Powstała nowa nawierzchnia, zjazdy i system odwodnienia, pojawiły się zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana została już infrastruktura podziemna.

Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Karola Wojtyły zamontowana została już sygnalizacja świetlna, która jeszcze nie jest włączona.

Po zakończeniu prac na al. Sikorskiego, drogowcy zajmą się rozbudową ulicy leżącej już w granicach Tyczyna. Przebudowana zostanie droga o długości 720 m na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie.

- Największe wyzwanie to obiekt na Strugu. Obecny most zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy – mówił nam Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jak mówił Andrzej Zygar, prezes firmy Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, prace zaczną się od przebudowy sieci i budowy mostu tymczasowego. Zadanie będzie kosztowało blisko 17 mln zł.

Blanka Szlachcińska

do “Rozbudowa al. Sikorskiego na ukończeniu”

 1. garda

  To nie jest droga miasta i gminy.Tyczyn w tym nie uczestniczy.

 2. Kibel

  dobrze ze jest remont do Orkana (zrobic tam powinni rondo) ale znacznie lepiej było by gdyby został przedłużony do drugiego mostu na Strugu na granicy z Kielnarową to by dopiero rozładowało korki w szczycie
  Światła z Wojtyły nie potrzebne jeśli był by tam pas dla skręcajacych w lewo – ewentulanie na pasie skrajnym od strony stacji benzynowej powinno świecić się zielone na wprost jak najdłuzej – przejscie dla pieszych powinno być wzbudzane przez pieszego

 3. Kierowca

  NAJGORSZE SĄ TE WYSEPKI MIĘDZY PASAMI.

 4. Janek

  Tak naprawdę to niewiele samochodów skreca w ulicę Orkana ponieważ istnieje ulica Jana Pawła.
  Tę nową inwestycję należałoby pociągnąć z 150-200 metrów dalej bo tak naprawdę to ruch się rozładowywuje dopiero na rozwidleniu Grunwaldzka – Armi Krajowej

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.