Rozbudowa al. Sikorskiego na ukończeniu

Aleja Sikorskiego będzie gotowa do końca listopada. Fot. Wit Hadło
Aleja Sikorskiego będzie gotowa do końca listopada. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 20 mln zł.

W sierpniu 2016 roku rozpoczął się trzeci etap przebudowy al. gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie. Droga zyska finalnie cztery pasy ruchu, chodnik i ścieżkę rowerową. Drogowcy kończą już prace. Do końca listopada ulica zostanie odebrana.

– Rozbudowa al. Sikorskiego jest na etapie robót wykończeniowych. Wykonana została warstwa ścieralna, tzw. cicha, która zmniejsza natężenie hałasu o 3 db. Odbiór inwestycji nastąpi pod koniec miesiąca – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Droga jest rozbudowywana na długości przeszło 2,3 km, od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta, w kierunku Tyczyna. Powstała nowa nawierzchnia, zjazdy i system odwodnienia, pojawiły się zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne. Przebudowana została już infrastruktura podziemna.

Na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Karola Wojtyły zamontowana została już sygnalizacja świetlna, która jeszcze nie jest włączona.

Po zakończeniu prac na al. Sikorskiego, drogowcy zajmą się rozbudową ulicy leżącej już w granicach Tyczyna. Przebudowana zostanie droga o długości 720 m na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie.

– Największe wyzwanie to obiekt na Strugu. Obecny most zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy – mówił nam Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jak mówił Andrzej Zygar, prezes firmy Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, prace zaczną się od przebudowy sieci i budowy mostu tymczasowego. Zadanie będzie kosztowało blisko 17 mln zł.

Blanka Szlachcińska

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
allgardaPiotrKibelKierowca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
garda
Gość
garda

To nie jest droga miasta i gminy.Tyczyn w tym nie uczestniczy.

Kibel
Gość
Kibel

dobrze ze jest remont do Orkana (zrobic tam powinni rondo) ale znacznie lepiej było by gdyby został przedłużony do drugiego mostu na Strugu na granicy z Kielnarową to by dopiero rozładowało korki w szczycie
Światła z Wojtyły nie potrzebne jeśli był by tam pas dla skręcajacych w lewo – ewentulanie na pasie skrajnym od strony stacji benzynowej powinno świecić się zielone na wprost jak najdłuzej – przejscie dla pieszych powinno być wzbudzane przez pieszego

Kierowca
Gość
Kierowca

NAJGORSZE SĄ TE WYSEPKI MIĘDZY PASAMI.

Janek
Gość
Janek

Tak naprawdę to niewiele samochodów skreca w ulicę Orkana ponieważ istnieje ulica Jana Pawła.
Tę nową inwestycję należałoby pociągnąć z 150-200 metrów dalej bo tak naprawdę to ruch się rozładowywuje dopiero na rozwidleniu Grunwaldzka – Armi Krajowej

ROMAN
Gość
ROMAN

Tylko kto zapłaci za te nowe 150/200 metrów ; O ?
Na pewno to dobry pomysł tylko czy Tyczyn ma kase ?

Piotr
Gość
Piotr

Tadziu przejmie Tyczyn w przyszłym roku. Jeszcze zdąży przed wyborami. Przyłączenie Tyczyna do Rzeszowa to tylko kwestia czasu.

all
Gość
all

Baju baju