Rozbudowa drogi lotniskowej na finiszu

Już w sierpniu z drogi prowadzącej w kierunku Jasionki znikną maszyny, barierki ochronne oraz chwilowo zamontowane znaki drogowe. Fot. Paweł Dubiel
Już w sierpniu z drogi prowadzącej w kierunku Jasionki znikną maszyny, barierki ochronne oraz chwilowo zamontowane znaki drogowe. Fot. Paweł Dubiel

JASIONKA, RZESZÓW. Do końca miesiąca potrwa rozbudowa tzw. drogi lotniskowej wzdłuż terenu portu lotniczego w Jasionce.

Dzięki jej modernizacji i m.in. stworzeniu dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, kierowcy będą mieć ułatwiony dojazd do lotniska, autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz przedsiębiorstw w strefie ekonomicznej. Wartość całej inwestycji pochłonie łącznie 87 mln zł.

Wybudowanie drogi lotniskowej wymagało od wykonawców podzielenia prac na trzy odrębne etapy. Mowa o połączeniu dawnej trasy DK19 z trasą S19 na odcinku 1,7 km, stworzeniu ronda w Jasionce oraz modernizacji istniejącego już odcinka jezdni prowadzącego w kierunku portu lotniczego. Ogółem zakres działań objął m.in. wybudowanie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, czterech rond oraz dwóch przepustów drogowych. – Działaliśmy w centrum prowadzonych robót, czyli w miejscu, gdzie powstawało rondo i nasze zadania zakończyły się w ubiegłym tygodniu – mówi Franciszek Kosiorowski, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów, jednej z dwóch firm odpowiedzialnych za stworzenie drogi lotniskowej. – Teraz na ukończeniu są również prace prowadzone przez firmę Skanska i całkowite oddanie drogi jeszcze w sierpniu jest realnym scenariuszem – dodaje.

Ostatni obszar prowadzonych działań będzie polegał na „kosmetyce”, czyli m.in. malowaniu pasów ruchu, wytyczaniu ścieżek rowerowych czy sianiu zieleni. Zmodernizowana droga ułatwi dojazd do lotniska, autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Cała długość remontowanej trasy wynosi 8 km.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BodoExpertROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bodo
Gość
Bodo

Było tyle miejsca a wybudowali takie malutkie ronda. Ciekawy jestem , co ci robotnicy robią . jeżdżę tamtędy codziennie i nie widzę żadnej roboty. Na drodze do lotniska poustawiali pachołki zwężając drogę do jednej jezdni. A ciemno jak w d…ie murzyna. Choć latarnie stoja .

Expert
Gość
Expert

Dlaczego nie zbudowano rond turbinowych tylko jak zwykle miszczowie prawego pasa będą objeżdzać ronda prawym pasem.

ROMAN
Gość
ROMAN

No super bedzie w końcu jak w cywilizowanym świecie a kiedy bedzie koniec inwestycji z drugiej strony ?
Oraz kiedy bedzie dopięcie ul.Lubelskuej do pierwszego ronda bo na razie to tak jak przekładaniec ;
Z miasta cacy potem dzidostwo tak lata 70- te i znowu cacy.