Rozbudowa galerii wstrzymana

– Rozbudowa prowadzić będzie do dalszego zmniejszania się liczby miejsc parkingowych przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni samego obiektu galerii. W sposób oczywisty prowadzić będzie to do przeniesienia obciążenia na drogi publiczne i nieruchomości sąsiednie – mówił Paweł Wolicki o planach rozbudowy galerii. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Wojewoda rozstrzygnęła spór między burmistrzem a Galerią Dębica.

Wojewoda Podkarpacka zdecydowała o praktycznym wstrzymaniu rozbudowy “Galerii Dębickiej”. Uchylona została tym zgoda na rozbudowę, wydana przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Okazał się, że w sporze między zarządcą galerii a dębickim ratuszem racja została przyznana magistratowi.

Spór trwa już od miesięcy. Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, zarzucał inwestorowi “Galerii Dębickiej” spółce Capital Part 10 – CD Locum, że zaplanowana rozbudowa jest niezgodna z planem zagospodarowania i z wcześniejszymi ustaleniami między miastem a inwestorem.

Spółka odpowiedziała, że wszystkie działania podejmuje zgodnie z prawem i na podstawie pozwolenia na budowę. Zarząd firmy CD Locum, posiadający galerię, był zaskoczony oporem władz miasta wobec inwestycji, która ma przynieść 60 miejsc pracy.

Dębicki ratusz zaskarżył pozwolenie na budowę wydane przez starostwo w Dębicy do wojewody. Po wielu miesiącach Wojewoda Podkarpacka uchyliła decyzję Starosty Powiatu Dębickiego, udzielającą tej spółce pozwolenia na rozbudowę i umorzyła postępowanie w sprawie. Rozbudowa galerii na tej podstawie została zatem wstrzymana.

– Z oficjalnych informacji wynika, że nie jest prowadzone żadne postępowanie, na mocy którego mogłaby być dokonana rozbudowa „Galerii Dębickiej” – poinformował w oficjalnym komunikacie dębicki ratusz.

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
:-)JarosławAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Gość
Jarosław

I co ,że uchylona jak dalej prace idą , pytam się gdzie jest nadzór budowlany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie jakieś układziki ruszyły , bo obecnie Powiatowy jest powiązany z tym środowiskiem inwestycyjnym , bo nadal jak wynika z informacji w internecie prowadzi działalność projektową . To skandal ,że nikt na to nie zwraca uwagi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Układy i układziki , jak zwykle w Dębicy .

:-)
Gość
:-)

Lepiej sprawdzić niż pisać głupoty. Mają pozwolenie na budowę. Mecenasik Pana Burmistrza opłacany przez „wiadomo kogo” coś słabo działa. :-)

Ambroży
Gość
Ambroży

Pamiętam dokładnie jak EB przehandlował tą działkę za marne pieniądze obiecując gruszki na wierzbie ile obok tej Galerii powstanie miejsc pracy i sfery działalności kulturalnej. Jest kolejny market i nic poza tym. I o czym tutaj wspominać lub debatować, że ktoś postawił na swoim i nadal NIC z tego dobrego dla miasta nie wypływa. Kolejny moloch handlowy bez wyraźnego wzbogacenia się mieszkańców miasta, będzie niedługo kolejnym obiektem do modernizacji lub pustostanem nie przynoszącym dochodów , podobnie jak w tej chwili są zamykane lokale w rynku.