„Rozjuszony mężczyzna skopał mój samochód”

Kierowcę opla musiały bardzo "zaboleć" próby wyprzedzenia go przez kierującą seicento. Wyżył się na jej samochodzie. Straty oszacowano na ok. 300 złotych

PRZEMYŚL. Chcesz wyprzedzać? Uważaj, bo wyprzedzanym samochodem może kierować furiat!

– Jechałam Wybrzeżem Jana Pawła II w kierunku mostu kolejowego – opowiada przemyślanka. – Przede mną jechał opel, bardzo wolno. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, a tamto auto jechało nie więcej niż 20 – relacjonuje kobieta – Chciałam je więc wyprzedzić – wyjaśnia. Według relacji przemyślanki w momencie, gdy ona rozpoczęła wyprzedzanie, kierowca opla gwałtownie przyspieszył.

To zmusiło kobietę do przerwania manewru. – Na Racławickiej znów chciałam wyprzedzić opla, włączyłam kierunkowskaz i …jadący przede mną opel zatrzymał się na środku jezdni – opowiada kobieta. – Wyskoczył z niego wysoki mężczyzna i zaczął krzyczeć do mnie! Podbiegł do mojego samochodu i z całej siły kopnął w maskę, a potem jeszcze uderzył pięścią w boczną szybkę mojego fata seicento. Cały czas przy tym wyzywał mnie ordynarnymi słowami – dodaje przemyślanka. – Byłam kompletnie zszokowana – przyznaje kobieta. – Przestraszona włączyłam bieg i ruszyłam, bałam się co jeszcze może zrobić taki furiat.

Kierująca seicento zdołała zapamiętać numery opla, miała zamiar zaraz zgłosić sprawę na policję. Chciała tylko zabrać męża, który czekał na nią na Lwowskiej. – Właśnie opowiadałam mu roztrzęsiona, co się wydarzyło, gdy …opel przejechał obok nas – mówi kobieta. – Pojechaliśmy za nim Kierowca kluczył uliczkami, chyba chciał nas „zgubić”, ale w końcu zatrzymał się – opowiada przemyślanka. Wtedy wezwaliśmy policję – dodaje. Szkoda w seicento została wyceniona na ok. 300 złotych. Wszystko wskazuje na to, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. A wszystko z powodu zbyt krewkiego usposobienia kierowcy. Warunki na drogach są zimowe, trudne. Już one same „wystarczą”, żeby było więcej stłuczek i kolizji. Czy jeszcze potrzeba kopania w cudzy samochód za to, że jego kierowca chciał wyprzedzać?

Komentarz:
Mł. asp. Mirosław Dyjak, oficer prasowy KMP w Przemyślu:
– W tej sprawie .prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia – mówi. – Tego rodzaju przestępstwa ścigane są na wniosek pokrzywdzonego.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments