Rozkład jazdy autobusów w komórce

RZESZÓW. Nie wiesz o której masz autobus? Sprawdź mobilny rozkład jazdy MPK

Notorycznie spóźniasz się na autobus, bo nie możesz zapamiętać godziny jego odjazdu? Nie martw się, problem masz już z głowy. Z pomocą przychodzi Ci mobilny rozkład jazdy MPK, który możesz ściągnąć na swój telefon komórkowy

W Internecie dostępna jest aplikacja mMPK, dzięki której swobodnie i z każdego miejsca możesz sprawdzić dokładną godzinę przyjazdu i odjazdu autobusu. Wystarczy ściągnąć ją na swój telefon, by móc swobodnie z niej korzystać. Wybierać możesz spośród dwóch wersji: bezpłatnej, dzięki której sprawdzisz godzinę odjazdu autobusu z danego przystanku i płatnej, dzięki której dowiesz się o rozkładzie wszystkich linii, które odjeżdżają z określonego przystanku oraz wyszukasz połączenia pomiędzy przystankami. Miesięczny koszt usługi to zaledwie 1,67 zł (jeżeli zdecydujemy się na nią na cały rok). Po zainstalowaniu aplikacji w komórce, nie musisz  łączyć się już z Internetem, nie ponosisz więc dodatkowych kosztów.

Jak wyszukać połączenie?

Obsługa mMPK jest bardzo prosta. Program został napisany po polsku i aby go zainstalować, wystarczy wpisać w przeglądarce WAP telefonu adres do pliku instalacyjnego i zaakceptować jego ściągnięcie. Sama aplikacja wyglądem przypomina kalendarz, który jest w każdej komórce. Pierwszy ekran wymaga od nas podania nazwy (numeru) linii. Domyślnie akceptowane są jedynie nazwy numeryczne. Aby przejść do następnego kroku musimy wybrać Opcje->Dalej. Zdecydowana większość linii ma dwie trasy. W takim wypadku mMPK wyświetla przystanki docelowe, pozwalając nam na wykonanie wyboru. W opcjach musimy oczywiście zdefiniować, w którym kierunku chcemy jechać. Wyświetlane są też godziny przeszłe, teraźniejszy i przyszłe odjazdu zdefiniowanego wcześniej numeru środka komunikacji.

Paulina Dudczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments