Rozpoczęła się liga chuliganów

Przedmioty jakie znaleźli policjanci w samochodzie chuliganów. Fot. KWP Łódź

KRAJ. Pseudokibice mieli przy sobie m.in. maczetę i nóż. Twierdzili, że służą im do zbierania grzybów w lesie.

Rozpoczął się sezon piłkarski. Niestety nie wszyscy szukali jedynie sportowych wrażeń. W województwie łódzkim zabezpieczono m.in. maczetę, nóż, kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na szczęki.

Pracowity weekend mięli zwłaszcza funkcjonariusze z Zespołu Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Do pierwszego przypadku doszło na drodze krajowej nr 1 gdzie policjanci zlokalizowali forda fiestę. Autem, jak wynikało z ustaleń, podróżowało trzech pochodzących z Bełchatowa fanatyków Widzewa Łódź. Samochód jechał na pograniczu województw oczekując na powracających z meczu w Chorzowie kibiców GKS Bełchatów. Cała trójka została wylegitymowana. 30-letni kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy za co został ukarany mandatem karnym. Od 21-letniego pasażera, a jednocześnie właściciela forda zatrzymano dowód rejestracyjny w związku z brakiem badań technicznych. Trzecią osobą okazał się 30-latek, podobnie jak pozostała dwójka mieszkaniec bełchatowskiego Osiedla Dolnośląskiego. Wszyscy ubrani w ciemne dresy jednogłośnie oświadczyli, że jadą do Częstochowy… na Jasna Górę! Co ciekawe do Częstochowy zabrali 35- centymetrowy nóż ukryty pod siedzeniem oraz 50-centymetrową maczetę. W schowku mięli kominiarkę i rękawice do walki. 21-letni pseudokibic tłumaczył policjantom, że znalezione akcesoria służą… do zbierania grzybów. Najmłodszy z zatrzymanych za popełnione wykroczenie usłyszał zarzut z ustawy o broni i amunicji.

Tego samego dnia przed południem policjanci monitorowali sytuację związaną z wyjazdem kibiców GKS Bełchatów na mecz do Chorzowa i zweryfikowali informację o planowanej konfrontacji z pseudokibicami Widzewa Łódź. Na poboczu drogi K-1 w odległości około 400 metrów od postoju autokarów kryminalni zauważyli kilka stojących pojazdów, a w nich osoby znane ze środowiska bełchatowskich pseudokibiców Widzewa. Kilku w wieku od 21 do 28 lat zostało wylegitymowanych. Mieli przy sobie ochraniacze na szczęki, rękawice bokserskie, kask i szaliki z insygniami klubów rywali. Udawali zaskoczonych, twierdząc, że przedmioty te zostały im… podrzucone.

Z kolei podczas meczu Widzew Łódź – Wisła Kraków zatrzymano 38-letniego mieszkańca Siedlec, który szarpał się z pracownikami ochrony. Do policyjnej izby zatrzymań trafiło trzech sprawców wykroczeń polegających na niestosowaniu się do poleceń pracowników ochrony. Łodzianom w wieku 28 i 35 lat oraz 34-letniemu mieszkańcowi Łowicza grozi wysoka grzywna. Ponadto policjanci biorący udział w zabezpieczeniu nałożyli 95 mandatów karnych na łączną sumę ponad 8 tys. zł za wykroczenia polegające m.in. na zaśmiecaniu, publicznym używaniu słów wulgarnych, spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym oraz naruszaniu zasad bezpieczeństwa na drodze.

ga, KWP Łódź

do “Rozpoczęła się liga chuliganów”

  1. miodek

    A jak już zmięli te noże i maczety to co z nimi robili?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.