Rozpoczyna się remont ul. Lisa-Kuli. Będą utrudnienia w ruchu

Remont ul. Lisa-Kuli ma polegać głównie na wymianie nawierzchni trasy. Fot. Wit Hadło

Najprawdopodobniej dziś rozpocznie się przebudowa ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Potwierdzają to m.in. tablice informacyjnej w mieście, które wskazują na planowane utrudnienia w ruchu. Na czas remontu drogi wyłączone z użytku zostaną dwa pasy jezdni. Finalnie trasa zyska nową nawierzchnię, chodnik oraz studzienki kanalizacyjne.

Długo zapowiadana inwestycja wreszcie rusza. Mowa o przebudowie ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie, która od lat wymagała remontu. Trasa jest pełna nierówności i kolein, zapadających się studzienek kanalizacyjnych oraz widać w niej sporej wielkości dziury i wyrwy. Dzięki jej modernizacji poprawi się komfort poruszania oraz bezpieczeństwo.

Jaki zakres prac będzie realizowany? Przede wszystkim sfrezowana zostanie nawierzchnia drogi, a następnie wykonawca wzmocnieni ją wkładką z geosiatki i ułoży trzy warstwy bitumiczne asfaltu. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, namalowane znaki poziome i pojawią się nowe krawężniki. Remont liczącej zaledwie 600 metrów drogi jest niezwykle ważny, gdyż odcinek w centrum stanowi dojazd do placu Śreniawitów i ronda Dmowskiego. Trasa rozpoczyna się od wysokości ronda Pakosława przy styku z ul. Cieplińskiego do placu Śreniawitów.

Zawsze przy tego typu inwestycjach pojawia się problem dotyczący tymczasowego wyłączenia z ruchu części drogi. W tym przypadku na czas prac wyłączone z użytkowania zostaną dwa pasy jezdni. Gdy zostaną one przebudowane to wówczas wykonawca zajmie się kolejnymi dwoma. Utrudnienia w ruchu będzie można odczuć m.in. przy ul. Cieplińskiego, Kilara i Szopena.

– Przekazaliśmy plac budowy (ul. Lisa-Kuli) wykonawcy, który rozpoczyna roboty remontowe – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Trudno jednak powiedzieć, czy już dziś rozpoczną się docelowe prace fizyczne, które będą wymagały zamknięcia części ulicy i spowodują pewne utrudnienia, czy może nastąpi to dopiero np. za 2 – 3 dni – dodaje. Remont drogi pochłonie milion złotych i ma potrwać do końca sierpnia.

Kamil Lech

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
2 miesięcy temu

Już pisałem : nie tak wszystko do bani
Zamknąć cały plac na 5/ 6 dni porobić objazdy robota non stop 24/24 bo tak takie inwestycje robią w cywilizowanych krajach tu u nas w mieście innowacji – rozpoczyna się remont najprawdopodobniej – ale kiedy kokretnie Pan Redaktor nie informuje no bo Ci co remont bedą robić fizycznie też nie wiedzą kiedy ; no może w grudniu zaczną bo już sie sporo tygodni przymierzają do inwestycji .

pniok rzeszowski
pniok rzeszowski
2 miesięcy temu

Skierowal bym ruch jednokierunkowo od ronda Pakoslawa przez Mochnackiego, Hoffmanowej i Uni Lubelskiej do ulicy Dabrowskiego, a druga polowe ulicy Lisa-Kuli od ronda Pakoslawa do placu Sreniawitow uzywal bym tylko jednokierunkowo. Druga strone tej ulicy Lisa-Kuli bym remontowal i po zakonczeniu remontu ruch by zostal skierowany na wyremontowana strone a remotowalo by sie druga strone ulicy. I prawdopodobnie nie bylo by za wiele zatorow jako ze ruch odbywal by sie nieomal normalnie tyle ze wolniej a wiec max 40 km/h jako ze na drugiej stronie ulicy byly by roboty drogowe. I nie bylo by zadnych sensacji z powodu remontu tej… Czytaj więcej »

Gregor
Gregor
2 miesięcy temu

A skrzyżowanie koło szkoły trójki?? Nie wyobrażam sobie tego. Dopiero była by zadyma.

pniok rzeszowski
pniok rzeszowski
2 miesięcy temu
Reply to  Gregor

Postawic Policjantow aby kierowali ruchem na tym skrzyzowaniu.
Co to nie wiesz ze Policja jest po to aby ulatwiala ruch na drogach i ulicach ?