Rozpoczyna się remont ul. Lisa-Kuli. Będą utrudnienia w ruchu

Remont ul. Lisa-Kuli ma polegać głównie na wymianie nawierzchni trasy. Fot. Wit Hadło

Najprawdopodobniej dziś rozpocznie się przebudowa ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Potwierdzają to m.in. tablice informacyjnej w mieście, które wskazują na planowane utrudnienia w ruchu. Na czas remontu drogi wyłączone z użytku zostaną dwa pasy jezdni. Finalnie trasa zyska nową nawierzchnię, chodnik oraz studzienki kanalizacyjne.

Długo zapowiadana inwestycja wreszcie rusza. Mowa o przebudowie ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie, która od lat wymagała remontu. Trasa jest pełna nierówności i kolein, zapadających się studzienek kanalizacyjnych oraz widać w niej sporej wielkości dziury i wyrwy. Dzięki jej modernizacji poprawi się komfort poruszania oraz bezpieczeństwo.

Jaki zakres prac będzie realizowany? Przede wszystkim sfrezowana zostanie nawierzchnia drogi, a następnie wykonawca wzmocnieni ją wkładką z geosiatki i ułoży trzy warstwy bitumiczne asfaltu. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, namalowane znaki poziome i pojawią się nowe krawężniki. Remont liczącej zaledwie 600 metrów drogi jest niezwykle ważny, gdyż odcinek w centrum stanowi dojazd do placu Śreniawitów i ronda Dmowskiego. Trasa rozpoczyna się od wysokości ronda Pakosława przy styku z ul. Cieplińskiego do placu Śreniawitów.

Zawsze przy tego typu inwestycjach pojawia się problem dotyczący tymczasowego wyłączenia z ruchu części drogi. W tym przypadku na czas prac wyłączone z użytkowania zostaną dwa pasy jezdni. Gdy zostaną one przebudowane to wówczas wykonawca zajmie się kolejnymi dwoma. Utrudnienia w ruchu będzie można odczuć m.in. przy ul. Cieplińskiego, Kilara i Szopena.

– Przekazaliśmy plac budowy (ul. Lisa-Kuli) wykonawcy, który rozpoczyna roboty remontowe – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Trudno jednak powiedzieć, czy już dziś rozpoczną się docelowe prace fizyczne, które będą wymagały zamknięcia części ulicy i spowodują pewne utrudnienia, czy może nastąpi to dopiero np. za 2 – 3 dni – dodaje. Remont drogi pochłonie milion złotych i ma potrwać do końca sierpnia.

Kamil Lech

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GregorROMANpniok rzeszowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

Już pisałem : nie tak wszystko do bani
Zamknąć cały plac na 5/ 6 dni porobić objazdy robota non stop 24/24 bo tak takie inwestycje robią w cywilizowanych krajach tu u nas w mieście innowacji – rozpoczyna się remont najprawdopodobniej – ale kiedy kokretnie Pan Redaktor nie informuje no bo Ci co remont bedą robić fizycznie też nie wiedzą kiedy ; no może w grudniu zaczną bo już sie sporo tygodni przymierzają do inwestycji .

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Skierowal bym ruch jednokierunkowo od ronda Pakoslawa przez Mochnackiego, Hoffmanowej i Uni Lubelskiej do ulicy Dabrowskiego, a druga polowe ulicy Lisa-Kuli od ronda Pakoslawa do placu Sreniawitow uzywal bym tylko jednokierunkowo. Druga strone tej ulicy Lisa-Kuli bym remontowal i po zakonczeniu remontu ruch by zostal skierowany na wyremontowana strone a remotowalo by sie druga strone ulicy.
I prawdopodobnie nie bylo by za wiele zatorow jako ze ruch odbywal by sie nieomal normalnie tyle ze wolniej a wiec max 40 km/h jako ze na drugiej stronie ulicy byly by roboty drogowe.
I nie bylo by zadnych sensacji z powodu remontu tej ulicy.

Gregor
Gość
Gregor

A skrzyżowanie koło szkoły trójki?? Nie wyobrażam sobie tego. Dopiero była by zadyma.

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Postawic Policjantow aby kierowali ruchem na tym skrzyzowaniu.
Co to nie wiesz ze Policja jest po to aby ulatwiala ruch na drogach i ulicach ?