Rozpoznaj swoich przodków na starych fotografiach

Fotografie przedstawiają mieszkańców Dębicy i jej najbliższej okolicy

DĘBICA. Mieszkańcy odnajdują w muzeum ografie swoich rodziców, dziadków i krewnych.

W Muzeum Regionalnym można oglądać wystawę „Dawnych dębiczan portret własny”, która składa się z 307 ografii ze zbioru liczącego 1338 zdjęć. Muzeum wydało też katalog (album wraz z płytą dvd). Łącznie na wystawie, na multimedialnej prezentacji oraz w albumie można znaleźć zdjęcia prezentujące 50 dębickich rodzin.

Fotografie przedstawiają mieszkańców miasta i najbliższej okolicy. Najstarsze zdjęcia zrobiono w 1882 roku, najmłodsze z 1942 r. Fotografie pochodzą ze zbiorów prywatnych, a ich autorami są zarówno zawodowi dębiccy ografowie, jak i amatorzy.

Wystawie towarzyszy wydany przez muzeum katalog – album zawierający część zdjęć. Do albumu dołączona jest płyta dvd przedstawiająca kolejne portrety dębiczan. – W wydawnictwie książkowym i na prezentacji multimedialnej oraz na wystawie w muzeum, w większości są prezentowane różne zdjęcia, więc warto nabyć nasz album – zachęca Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Godzinnej prezentacji multimedialnej na płycie towarzyszy specjalnie skomponowany na tą okoliczność utwór muzyczny autorstwa Piotra Czernego. Wystawa czynna będzie do 31 marca. Album z płytą DVD można nabyć w muzeum, które mieści się przy ul. Ratuszowej 4.

Komentarz:

Jacek Dymitrowski, dyrektor dębickiego muzeum: – Podczas zwiedzania wystawy jest bardzo dużo emocji. Ludzie odnajdują ografie swoich rodziców, dziadków i krewnych. Jest wiele radości, ale i wzruszeń. Stąd wystawa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments