Rozpoznajesz oszusta?

Fot. KPP Jarosław

JAROSŁAW. Policjanci z wydziału kryminalnego poszukują sprawcy oszustwa, który doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem mieszkańca Jarosławia.

Do zdarzenia doszło w dniu 6 listopada 2012 r. (wtorek), pomiędzy godz. 11.45 a 14.00 na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Jarosławiu i na klatce schodowej Urzędu Miasta. Sprawca wprowadzając w błąd co do zamiaru realizacji zawartej ustnie umowy kupna-sprzedaży, wyłudził od 49-letniego mieszkańca Jarosławia pieniądze w kwocie 1400 zł.

Jak wynika z policyjnych ustaleń sprawca przyszedł do firmy, w której pracuje 49-latek i poinformował, że ma do sprzedaży laptopy, sprzęt RTV, notebooki po okazyjnej cenie, pochodzące z odzysku przez służby celne. Działając w ten sposób oszust, wywiera presję psychiczną na osobie, której oferuje do sprzedaży daną rzecz, w ten sposób, iż mówi, że rzeczy te sprzedaje głównie pracownikom urzędu. Mężczyzna zachowywał się w sposób niebudzący podejrzeń u pokrzywdzonego, był przekonywujący i kompetentny. W zapewnieniu tego wizerunku „solidnej osoby” pomaga mu elegancki ubiór i jego elokwencja. Sprawca dokonał finalizacji transakcji na korytarzu urzędu i po wręczeniu pieniędzy oddalił się z miejsca, pod pozorem załatwienia formalności i przyniesienia sprzętu. Jednak nie wrócił z towarem.

Policjanci ustalili rysopis oszusta. Jest to mężczyzna w wieku około 60 lat, szczupły, wzrost 165-170. Włosy szpakowate, proste. Ubrany był w kurtkę w ciemnym kolorze do pasa i ciemne spodnie.

Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje w tej sprawie i rozpoznają osobę proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu ul. Poniatowskiego 50, nr tel. (16) 624 03 10,  (16) 624 03 11 lub nr alarmowy 997 (numery czynne całodobowo). Zapewniamy anonimowość.

tc/KPP Jarosław

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o