Rozprawią się z czadem raz na zawsze

Wymiana piecyków nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale ze względów bezpieczeństwa na pewno opłacalna. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa pozbywa się piecyków gazowych.

Lokatorzy bloków Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają szansę na bezpłatne usunięcie piecyków gazowych ze swoich łazienek i podłączenie mieszkań bezpośrednio do sieci ciepłowniczej.

Montowane kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu piecyki nie sprawdzają się w zbyt szczelnych mieszkaniach i dlatego, wzorem innych spółdzielni, zarząd TSM podjął decyzję, że zostaną sukcesywnie usunięte ze wszystkich mieszkań. W pierwszej kolejności wymiany dokonano w bloku w podtarnobrzeskim Skopaniu, teraz w planach są prace na dwóch tarnobrzeskich osiedlach.

TSM chce przedsięwzięcie warte nawet 10 mln zł przeprowadzić wraz z tarnobrzeskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

– Wymiana dotyczy osiedli Młodych i Przywiśle, bloków w Nowej Dębie oraz Skopaniu. W tym ostatnim, działania te już realizujemy. Prace te będą niezwykle kosztowne, ale z naszego punktu widzenia są niezbędne. Nie możemy przecież oszczędzać na bezpieczeństwie mieszkańców – wyjaśnia Tomasz Lenard. – Pieniądze na ten cel chcemy pozyskać z zewnątrz, tak żeby mieszkańcy nie musieli sami ponosić kosztów wymiany.

Ponieważ sezon grzewczy potrwa jeszcze kilkanaście tygodni, warto zadbać, aby w tym roku nie doszło do podtruć lub zatruć, które zdarzały się w latach ubiegłych. Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa przypomina o tym, by sprawdzać, czy mieszkanie jest wystarczająco wentylowane, a także, by zaopatrzyć się w czujniki czadu, które można nabyć za mniej niż 100 zł.

mrok

do “Rozprawią się z czadem raz na zawsze”

  1. asdf

    Brawo Tarnobrzeg a w Przemyślu hoooynia

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.