Rozszerzą strefę płatnego parkowania na os. 1000-lecia?

Znalezienie wolnego miejsca w trakcie dnia na os. 1000-lecia niemal graniczy z cudem. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Do ratusza wpłynęło już pismo z prośbą o rozwiązanie problemu braku wolnych miejsc postojowych m.in. na ul. Kochanowskiego. Mieszkańcy liczą na szybką reakcję miasta.

Wielu rzeszowian zwraca uwagę na potrzebę rozszerzenia granic strefy płatnego parkowania na teren os. 1000-lecia. Powód? Mieszkańcy mają już dość zajętych miejsc postojowych przez podmiejskie samochody. Wielu przyjezdnych zostawia pojazdy na cały dzień i np. …udaje się do pracy. – Mamy serdecznie dość – żalą się rzeszowianie. Strefa mogłaby problem rozwiązać.

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie funkcjonuje od stycznia 2016 r. Miasto wprowadziło ją wierząc, że podróżni przesiądą się do komunikacji miejskiej i tym samym odkorkują ulice. Zmiany nie koniecznie usprawniły ruch, lecz z pewnością ułatwiły życie części mieszkańców miasta. Teraz nie mają oni problemu ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego na swoim osiedlu czy nawet w okolicach centrum.

Niestety, niezmiennie od dwóch lat kłopot dotyczy os. 1000-lecia, które w związku z bliskim położeniem np. do urzędów i rynku, nie może pozbyć się przyjezdnych samochodów. – Przyjeżdżają z terenów podmiejskich, parkują u nas samochody na cały dzień, i idą pieszo do pracy – mówi Mieczysław Doskocz, przewodniczący rady osiedla. Zwykły mieszkaniec nie ma później możliwości znalezieni wolnego miejsca. Przy jakich ulicach najczęściej występuje problem? – Tragedia jest praktycznie na całym osiedlu – informuje Doskocz.

Miasto pomoże?
W związku z tym Rada Osiedla 1000-lecia postanowiła wystosować pismo do władz miasta z prośbą o rozwiązanie problemu. Jednym z pomysłów miałoby być wybudowanie parkingu wielopoziomowego w okolicach szpitala na ul. Rycerskiej, natomiast drugim wprowadzenie dla osób przejezdnych opłat za miejsca postojowe – Zaproponowaliśmy rozszerzenie obecnie funkcjonującej strefy płatnego parkowania, aby odciążyć mieszkańców – tłumaczy Doskocz.

Jak sprawę ocenia ratusz? – Rzeczywiście wpłynęło do nas pismo z Rady Osiedla 1000-lecia w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Na ten moment wniosek jest rozpatrywany – dodaje. Kiedy będzie coś wiadomo? – Trudno powiedzieć – usłyszeliśmy. Mieszkańcy osiedla muszą więc uzbroić się w cierpliwość, a my sprawie nadal będziemy się przyglądać.

Kamil Lech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o