Rumiankowa, Przyjazna i Duńska – nowe ulice w Mielcu

W Mielcu znów przybyło nowych ulic. Fot. Autor

MIELEC. W mieście przybyły ulice. Na ostatniej sesji mieleccy radni zdecydowali o nadaniu nazw trzem z nich: jednej miejskiej i dwóm prywatnym.

Jeden z nowych traktów nosi nazwę ul. Rumiankowa. – To stumetrowy trakt, dziś jeszcze nieutwardzony, który biegnie w prawo od ul. Brekieszów. W sąsiedztwie są ulice: Dereniowa i Kalinowa. A więc nazwy pokrewne do ul. Rumiankowej  – wyjaśnia Waldemar Wiącek (57 l.), miejski urbanista.

Przyjazną nazwano boczną ulicę ul. Krańcowej. – O tą nazwę wnioskowali właściciele tej ulicy – mówi Wiącek. – Tam dość intensywnie trwa zabudowa jednorodzinnego – dodaje.

Trzecia nowa ulica w Mielcu mieście się na terenie Parku Przemysłowego na osiedlu Wojsław. – W kosztach budowy tej drogi partycypowała firma Starco, która tam się znajduje – zaznacza miejski urbanista. – Jest to boczny trakt od ul. Inwestorów, kierując się w stronę torów kolejowych. Ulica ta nazywać się będzie Duńską. O taką nazwę wnioskowała firma Starco ze względu na pochodzenie tego przedsiębiorstwa – zaznacza Waldemar Wiącek.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o