Rusza budowa nowego wiaduktu

Największym wyzwaniem będzie realizacja prac budowlanych nad czynną linią kolejową. Inwestor planuje trwające do 8 godzin wstrzymania ruchu pociągów. Fot. Bogdan Myśliwiec

NOWA DĘBA. 8 mln zł na nowy wiadukt na drodze krajowej nr 9.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła budowę 34-metrowego wiaduktu nad Linią Hutniczą Szerokotorową PKP w Nowej Dębie. Projekt o wartości 8 mln zł brutto zakończy się w listopadzie 2013 roku.

– Wybudowany w 1986 roku zniszczony, trzyprzęsłowy obiekt o długości 52 m zostanie zastąpiony jednoprzęsłowym wiaduktem o długości 34 m. Szerokość nowego wiaduktu wyniesie ponad 14 m – będzie to prawie 1 m więcej w porównaniu ze starym obiektem. Na nowym wiadukcie samochody będą miały do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku, natomiast piesi obustronne chodniki. Wiadukt zostanie wyposażony w aluminiowe i stalowe bariery bezpieczeństwa. Zakres plac zleconych Skanska obejmuje także przebudowę dojazdów do nowego wiaduktu na łącznej długości 213 m oraz montaż lamp oświetleniowych.

Budowa podzielona została na trzy etapy
– W pierwszej kolejności wybudujemy wiadukt tymczasowy, który przejmie ruch na czas budowy nowego obiektu. Obecnie realizujemy prace ziemne związane z budową dojazdów do wiaduktu tymczasowego – informuje Mirosław Gucwa, Menadżer Projektu, Skanska.

Ruch na obiekt tymczasowy zostanie przełożony na przełomie listopada i grudnia br. i będzie się odbywał tak jak dotychczas, czyli po jednym pasie w każdym kierunku. Przewidziano także chodnik dla pieszych.  W drugim etapie stary wiadukt zostanie wyburzony, a w trzecim zbudowany nowy.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments