Rusza elektroniczny nabór do przedszkoli

W roku szkolnym 2012/2013 rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli miejskich oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie odbywała się droga elektroniczną. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rodzice wybiorą trzy najbardziej interesujące ich placówki.

Nabór do miejskich przedszkoli w Rzeszowie będzie odbywał się drogą elektroniczną. Od 2 marca przyjmowane będą deklaracje od rodziców o pozostaniu ich dzieci w tym samym przedszkolu albo przejściu do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Dziesięć dni później odbędą się zapisy dla nowych dzieci.

Ofertę przedszkoli, dokumenty oraz przydatne informacje na rok szkolny 2012/2013 będzie można poznać na stronie https://nabor.progman.pl/rzeszowprinfo/. Od 2 – 9 marca rozpocznie się przyjmowanie deklaracji od rodziców, o pozostaniu ich dzieci w tym samym przedszkolu albo przejściu do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. 2 – 26 marca przeprowadzone zostaną zapisy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla nowych dzieci. – Wskazuje się trzy placówki, do których rodzice chcą posłać swoje dzieci – wyjaśnia Barbara Kołodziej, dyrektor Przedszkola nr 23 w Rzeszowie. – Natomiast zgłoszenie składa się w placówce pierwszej preferencji – dodaje.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa sześć godzin nauczania, wychowania i opieki jest bezpłatne. Pozostałe godziny są odpłatne. Rodzice będą proszeni o wskazanie na ile godzin dziennie chcą przyprowadzać dzieci. – Nie oznacza to jednak, że dziecko nie będzie mogło przebywać więcej godzin niż zadeklarował rodzic – wyjaśnia Barbara Kołodziej.

Przy ustalaniu wyników rekrutacji do przedszkola uwzględnia się poza miejscem zamieszkania m.in. to czy dziecko jest samotnie wychowywane przez matkę lub ojca. Rodzic będzie musiał jednak przedłożyć stosowne zaświadczenia i dokumenty potwierdzające szczególną sytuację rodziny.

30 marca o godzinie 12.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

***

Warto dokładnie przyjrzeć się ofercie przedszkoli, bo w jednych jako dodatkowe zajęcia są języki obce i rytmika, a w innych zajęcia sportowe oraz kółko teatralne. Być może przedszkole kilka kilometrów dalej ma ciekawszą ofertę niż to znajdujące się kilkaset metrów od naszego miejsca zamieszkania.  

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments